Nagrody dla UMCS podczas Gali Sportu Akademickiego

Podczas tegorocznej Gali Sportu Akademickiego, która odbyła się 19 października 2012 r. w Poznaniu, wręczone zostały nagrody dla polskich uczelni wyższych, które uzyskały najwyższe wyniki sportowe w corocznie organizowanych ogólnopolskich zawodach sportowych – Akademickich Mistrzostwach Polski, rozgrywanych w ponad 40 dyscyplinach sportowych.

W podsumowaniu rywalizacji Akademickich Mistrzostw Polski od kilkunastu lat jesteśmy w pierwszej czwórce wśród 23 uniwersytetów i w pierwszej dziesiątce wśród wszystkich typów uczelni na ponad 200 sklasyfikowanych.

W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w roku akademickim 2011/2012, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zajął wysokie dziewiąte miejsce, natomiast w klasyfikacji Uniwersytetów - UMCS zajął czwarte miejsce na 23 startujące Uczelnie, uzyskując 1781 punktów i tym samym tracąc jedynie 8.5 punktu do będącego na trzecim miejscu Uniwersytetu Gdańskiego. W klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy najlepiej spisali się w drużynowej wspinaczce kobiet zdobywając trzecie miejsce oraz w ergometrze mężczyzn i koszykówce kobiet, w których to dyscyplinach uzyskali piąte lokaty.

Nagrody w imieniu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odebrali Kierownik Centrum Wychowania Fizycznego UMCS oraz pełnomocnik rektora ds. sportu.