Koncert Inaugurujący Rok Akademicki

23 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” odbył się uroczysty koncert z okazji Inauguracji Roku Akademickiego. Wystąpił duet fortepianowy: Jekaterina i Stanisław Drzewieccy oraz Natalia Kovalenko z repertuarem Anny German wraz z Markiem Ravskim i Włodzimierzem Trzeciakiem.

Natalia Kovalenko to sopranistka, która swoją ujmującą barwą głosu, poczuciem estetyki muzycznej i wrażliwością przenosi słuchaczy w niezwykły świat muzyki. Od wielu lat mieszka  w Polsce, gdzie z dużym powodzeniem koncertuje, zasiada również jako juror w wielu konkursach i festiwalach. Podczas koncertu towarzyszył jej Marek Ravski – śpiewak, muzyk, aktor, kompozytor, autor tekstów. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Akompaniował im na fortepianie Włodzimierz Trzeciak. Oprócz przebojów Anny German wykonawcy przedstawili także rosyjskie ballady i romanse.

Zaproszenie na inauguracje przyjął także Duet Fortepianowy Jekaterina i Stanisław Drzewieccy. Koncerty duetu cieszyły się wielkim zainteresowaniem publiczności zgromadzonej w "Chatce"z uwagi na ciekawy, zróżnicowany, często mało znany lub specjalnie dedykowany repertuar. Duet zaprezentował utwory takich kompozytorów, jak: Franz Schubert, Sergei Rachmaninow, Fryderyk Chopin, Mariusz Dubaj, Johannes Brahms czy Ludwig van Beethoven.

Podczas koncertu wieloletni Dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS prof. dr hab. Jan Mazur, otrzymał z rąk Rektora UMCS Statuetkę Marii Curie-Skłodowskiej - w uznaniu zasług i wieloletniej pracy na rzecz Uniwersytetu. Tego dnia odbył się także wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Hałasy.

Fot. Robert Frączek

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    28 października 2015