PhotoChallenge 2019

Akademicki konkurs, w którym do wygrania jest 4.000 dolarów* za fotografię, która najlepiej odzwierciedla debaty i refleksje na temat "dyktatury piękna".

O co chodzi?

PhotoChallenge 2019 jest akademickim konkursem, który ma na celu promowanie debaty i refleksji na tematy istotne dla społeczeństwa. Stymulowanie zaangażowania studentów w projektach wykorzystujących fotografię jako główną formę ekspresji społecznej, politycznej i kulturowej. Tegorocznym tematem jest "dyktatura piękna" (problemy związany z poszukiwaniem idealnego wyglądu oraz debata o ciało-pozytywności/ciele pozytywnym).

Codziennie miliony ludzi na całym świecie szukają idealnego wyglądu i nie czują się dobrze z swoimi ciałami. Młodzi, dorastający ludzie są uwikłani w kanony piękna narzucane przez społeczeństwo.

Marzymy o świecie, w którym wszystkie rodzaje piękna są akceptowane, a każda osoba jest uwzględniona przez to, co czyni ją inną. Ale dopóki nie stanie się to rzeczywistością, chcemy znaleźć studentów z całej Polski oraz innych krajów, którzy podejmują niezbędne kroki, aby zmniejszyć wpływ "dyktatury piękna".

Nadesłane prace konkursowe zostaną ocenione przez komisję, która weźmie pod uwagę kryteria takie jak: kreatywność, jakość techniczną i realizację tematu.

Za zwycięskie zdjęcie przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 4.000 USD (cztery tysiące dolarów)*.

*Zwycięzca otrzyma 3.000 USD (trzy tysiące dolarów), a kolejne 1.000 USD (tysiąc dolarów) zostanie przekazane na rzecz wybranej przez niego organizacji pozarządowej.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do PhotoChallenge 2019 trwają do 31.10.2019 wyłącznie na oficjalnej stronie konkursu:

PhotoChallenge 2019 »

Wszystkie informacje na temat zasad, terminów i nagród PhotoChallenge 2019 można znaleźć w regulaminie oraz FAQ konkursu.

Źródło: Milena Woitovicz Cardoso

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    1 marca 2019