Mecz za cztery punkty. W sobotę starcie z Eneą

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin, mimo że dopiero zaczyna drugą rundę, to już teraz rozegra jedno z kluczowych spotkań w kontekście całego sezonu. Rywalem akademiczek będzie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

W meczu jesiennym lepsze były zawodniczki prowadzone przez trenera Krzysztofa Szewczyka, które pokonały na wyjeździe Eneę 81-59. Było to bez wątpienia jedno z najlepszych spotkań zielono-białych w trwającym sezonie. Dla Gorzowa ta porażka była jednak zaledwie jedną z dwóch, które poniosły jak dotychczas. I właśnie koszykarki z Wielkopolski są wyżej w tabeli, zajmując obecnie 4. miejsce. Tuż za ich plecami znajduje się Pszczółka, tracąca punkt, ale mająca w dorobku jeden więcej rozegrany mecz. Obydwa zespoły celują w miejsca TOP4, co umożliwi przystąpienie do fazy play-off z uprzywilejowanej pozycji. Najbliższe spotkanie może okazać się zatem kluczowym w końcowym rozrachunku.

Obie ekipy w nowym roku oglądaliśmy już na parkietach EBLK. Enea wygrała w Gdańsku z politechniką 78-72. Z kolei Pszczółka uległa mistrzowi Polski ‒ VBW Arce Gdyni 78-85. Mimo porażki lublinianki pokazały się z naprawdę dobrej strony. 29 punktów zdobyła Morgan Bertsch, która niezmiennie jest najlepszą strzelbą zespołu (20 pkt/mecz). W drużynie Gorzowa to miano także należy do środkowej ‒ Megan Gustafson (20.1 pkt/mecz).

Kto jest faworytem do zwycięstwa w najbliższą sobotę, 9 stycznia? Chyba takiego nie ma, a zdecydują detale. Początek starcia o godzinie 18:00, transmisja na stronie TVCOM.

Zobacz mecz na żywo

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    7 stycznia 2021