Koszykarki AZS UMCS II przegrały z TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Koszykarki rezerw AZS UMCS po zaciętej walce przegrały swoje drugie starcie w grupie walczącej o utrzymanie. Podopieczne Darii Cybulak nie sprostały na wyjeździe drużynie TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski przegrywając 64:71.

Spotkanie zaczęło się od równej gry obu ekip. Po niespełna dwóch minutach gry Ostrovia prowadziła 4:3. Później jednak lublinianki stanęły. Zaczęły gubić piłkę w ataku i pudłować rzut za rzutem. Rywalki natomiast konsekwentnie dorzucały kolejne punkty. Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadziły już 17:4. Dzięki dwóm celnym „trójkom” Katarzyny Krajewskiej AZS zniwelował nieco straty na zakończenie początkowej partii – 12:20. Kolejne części meczu stały pod znakiem wyrównanej walki. Gospodynie zaczęły popełniać błędy i nie mogły się przełamać w ofensywie. Lublinianki cały czas nie odpuszczały i przed przerwą ich strata wynosiła już tylko 5 punktów – 32:37.

Druga połowa była niezwykle zacięta. Oba zespoły popełniały trochę błędów. Po 5 minutach gry, dzięki trafieniom Kingi Piędel z linii rzutów wolnych, AZS zniwelował straty do zaledwie 4 punktów – 45:41. Rywalki odpowiedziały jednak celnym rzutem trzypunktowym i znowu odskoczyły. Lublinianki nie pozwoliły im na zbudowanie zbyt dużej przewagi i trzecia kwarta zakończyła się wynikiem remisowym po 15. Przed ostatnią kwartą podopieczne Darii Cybulak przegrywały 47:52. W ostatniej odsłonie minimalnie lepsze okazały się ostrowianki. Na minutę przed zakończeniem spotkania AZS doprowadził do wyrównania po 64. Niestety, później na tablicę wyników wpisywały się już tylko rywalki, które zdobyły 7 punktów i przypieczętowały tym samym zwycięstwo 71:64. Najlepiej w lubelskiej ekipie zagrała Kinga Piędel, która rzuciła 16 punktów, miała 4 asysty, ale też aż 7 strat.

Dokładnie za tydzień AZS UMCS II zagra kolejne spotkanie w walce o utrzymanie. Tym razem lublinianki pojada do Łodzi na mecz z tamtejszym ŁKS SMS.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS UMCS II 71:64 (20:12, 17:20, 15:15, 19:17)

AZS: Piędel 16, Dulęba 10, Trzeciak 8, Witkoś 12, Kasperska 3 – Krajewska 10, Kędzierska 1, Poleszak 4, Grygiel
Trener: Daria Cybulak

Ostrovia: Parysek 22, Krzyżaniak 4,Kaczmarek 11, Jasnowska 15, Mistygacz – Winnicka 8, Nowicka 2, Mielczarek 9
Trener: Andrzej Kowalczyk

Sędziowie: Marcin Gostyński, Mikołaj Makowski