Czwarty konkurs konkurs XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki – „Good idea!”

Organizatorzy XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 18–24 września 2021 roku pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, serdecznie zapraszają do udziału w czwartym z cyklu konkursów w ramach całego wydarzenia! „Good idea!” to konkurs, którego celem jest stworzenie projektu innowacyjnego i kreatywnego wynalazku, który w najbardziej efektywny sposób ułatwiałby egzystencję wszystkich ludzi zamieszkujących Ziemię.

Konkurs ma za zadanie popularyzowanie badań naukowych, prac rozwojowych i osiągnięć naukowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej i rozwijanie zainteresowania nauką, ukazywanie w przystępny sposób przydatności wiedzy naukowej w codziennym życiu oraz  zachęcenie do odkrywania i czerpania radości płynącej z nauki wśród młodzieży.

Niemalże każdy z nas boryka się z wyzwaniami dnia powszedniego. Co by się jednak stało, gdyby nagle ktoś wymyślił rozwiązanie dla niespodziewanych problemów? Co powiecie na łapacz myśli albo domowy recykling plastikowych butelek? Jak wyprać ubrania w podróży? Czy kubek z papieru może zastąpić ceramiczny? W jaki sposób doładować telefon, gdy padnie nam bateria i nie mamy powerbanka?

Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu wynalazku, który ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańców naszej planety, a następnie nagranie filmu, który to zaprezentuje. Maksymalna długość nagrania może wynosić 300 sekund. Konkursowe dzieło należy zamieść na portalu YouTube, a następnie przesłać link do nagranego materiału w formularzu zgłoszeniowym.

Spośród zgłoszonych prac jury wybierze trzech zwycięzców konkursu. Komisja będzie kierowała się takimi kryteriami, jak zgodność wykonanej pracy z zadaniem konkursowym, pomysłowość i odkrywcze podejście do tematu oraz oryginalna forma przedstawienia projektu wynalazku.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, których budżet wynosi aż 2500 zł (brutto)!

Konkurs posiada charakter międzynarodowy i skierowany jest do uczniów ze szkół ponadpodstawowych w kraju i za granicą.

Zgłoszenia na konkurs trwają od 30.04 do 16.06.2021 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępny jest na stronie konkursowej.

Nie czekaj! Stwórz wynalazek, który ułatwi życie na Ziemi!

    Aktualności

    Data dodania
    30 kwietnia 2021