BRUSSELS INNOVA 2016 - Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS informuje o zbliżających się 65. Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2016 roku, które odbędą się w dniach 17-19 listopada br. na terenach wystawienniczych Brussels Expo w Brukseli. Targi stanowią czołową międzynarodową imprezę wystawienniczą w dziedzinie wynalazczości, poświęconą transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego.

Wszystkie prezentowane polskie wynalazki są zgłaszane do oceny przez jury. W skład ponad 90-osobowego grona jurorów wchodzą specjaliści z branż prezentowanych na Targach reprezentujący naukę i przemysł. Wśród nagród przyznawane są medale ( złote ze specjalnym wyróżnieniem jury, złote, srebrne i brązowe) , Grand Prix oraz inne prestiżowe wyróżnienia.

Targi BRUSSELS INNOVA 2015 zgromadziły rozwiązania z ponad 20 krajów świata, m.in. Algierii, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Iranu, Malezji, Maroka, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Wlk. Brytanii.

W czasie trwania Targów, szczególnie zasłużeni wynalazcy są odznaczani Krzyżami Zasługi Orderu Wynalazczości, nadanymi przez Komisję Odznaczeń Królestwa Belgii do spraw Wynalazczości. Odznaczenia przyznawane są wybitnym wynalazcom oraz osobom i instytucjom zasłużonym dla rozwoju wynalazczości. Od wielu lat otrzymują je także obywatele i instytucje z innych krajów, również z Polski.

W czasie Targów odbywają się liczne konferencje. Targi są szeroko nagłośnione w mediach. Pierwsze dwa dni Targów są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów (jury, przedstawicieli nauki przemysłu i biznesu oraz mediów). Trzeci dzień jest dniem otwartym dla wszystkich zwiedzających.

Naukowcy zainteresowani udziałem w Targach proszeni są o kontakt z Centrum do 27 września br.

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, pok. 1213, 1209
20-031 Lublin

tel. 81 537 55 40, 81 537 57 50, 81 537 55 41
e-mail: biznes@umcs.pl

Podczas 63. Światowych Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik BRUSSELS INNOVA w Brukseli w 2014 r. opracowana przez naukowców z Pracowni Technologii Światłowodów (PTŚ) UMCS technologia wytwarzania polimerowych światłowodów mikrostrukturalnych została nagrodzona złotym medalem z wyróżnieniem.

    Aktualności

    Data dodania
    5 września 2016