Otwarcie Ogrodu dla zwiedzających (17.04)

17 kwietnia Ogród zostanie ponownie otwarty po zimowej przerwie. Rośliny stopniowo budzą się do życia, pojawia się coraz więcej przyjemnej dla oka zieleni oraz barwnych kwiatów, więc jest to idealny czas na wiosenne spacery naszymi alejkami.

Każdego dnia Ogród będzie otwarty od godziny 10:00, natomiast godziny zamknięcia furtki będą zmieniały się wraz z wydłużaniem się dnia – w kwietniu zapraszamy do godz. 19:00, w maju już do godz. 20:00. Pełne godziny otwarcia na ten sezon znajdziecie Państwo w tym miejscu godziny otwarcia.Dworek Kościuszków i szklarnie pozostają zamknięte do odwołania.

Zmianie ulegną ceny biletów wstępu. Cena biletu normalnego w sezonie 2021 to 7 zł, biletu ulgowego - 4 zł. Zachęcamy do nabywania karnetów miesięcznych lub całosezonowych, które uprawniają do nieograniczonej liczby wejść w okresie ich ważności. Aktualny cennik znajdziecie Państwo pod linkiem cennik biletów, a obowiązujące programy zniżkowe pod linkiem programy zniżkowe.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną kalendarium wydarzeń na nadchodzący sezon przybiera formę otwartą i poszczególne propozycje będą pojawiały się na bieżąco, jeżeli na ich organizację pozwolą obowiązujące obostrzenia. W okresie wakacyjnym, jak co roku, planujemy organizację zajęć w ramach „Letniej Akademii Młodego Przyrodnika”, czyli cyklu warsztatów przyrodniczych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbędą się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych na czas pandemii. Ponadto Ogród przygotowuje także ofertę warsztatów dla seniorów. Szczegóły dotyczące wydarzeń będą publikowane na naszej stronie www oraz oficjalnym profilu Facebook Ogrodu.

Na otwarcie przygotowaliśmy także grę terenową dla całych rodzin, którą będzie można otrzymać w naszej kasie, a która, mamy nadzieję, zachęci do aktywnego spaceru i przyrodniczej zabawy.

Zapraszamy i życzymy aby Ogród Botaniczny UMCS stał się miejscem obcowania z przyrodą, wytchnienia oraz wypoczynku dla mieszkańców regionu i turystów odwiedzających nasze miasto.

    Aktualności

    Data dodania
    14 kwietnia 2021