Otwarcie Ogrodu Botanicznego po zimowej przerwie (14.04.)

W najbliższą niedzielę - 14 kwietnia 2019 r. - o godz. 10:00 rozpoczyna się kolejny sezon turystyczny w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Zapraszamy na indywidualne i grupowe spacery, wycieczki oraz zwiedzanie z przewodnikiem, wydarzenia dla całych rodzin, a także zajęcia dla dzieci i dorosłych. Zachęcamy do odpoczynku i spędzania wolnego czasu na łonie natury.

Ogród będzie można odwiedzać codziennie do końca października br. (poniedziałek-piątek od godz. 9:00, w soboty, niedziele i święta: od godz. 10:00). Szklarnie będą otwarte w godz. 10:00-14:00 od poniedziałku do piątku. Z kolei Dworek Kościuszków będzie dostępny dla zwiedzających od środy do niedzieli w godz. 10:00-18:00.

Godziny otwarcia »

Ceny biletów pozostają bez zmian. Od tego sezonu uruchamiamy płatności bezgotówkowe. Z Kartą Absolwenta UMCS wstęp do Ogrodu jest bezpłatny. Oferujemy także zniżki dla uczestników programów: Karta Seniora, Rodzina Trzy Plus, Karta Dużej Rodziny, Karta Turysty.

Ceny biletów »

Jak co roku - na gości odwiedzających Ogród czeka również szereg atrakcji. Zobacz harmonogram na najbliższe miesiące:

Kalendarium wydarzeń »

W dniu otwarcia Ogrodu rozpocznie się inauguracyjna sprzedaż Znaczka Turystycznego Ogrodu Botanicznego UMCS i Dworku Kościuszków. Znaczek to drewniany krążek przedstawiający miejsce, do którego dotarł turysta - jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. Ogród Botaniczny w Lublinie jest drugim (po Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu i jego filii Arboretum w Wojsławicach) „botanikiem”, który został wyróżniony Znaczkiem Turystycznym.

W 2019 r. Ogród Botaniczny i Dworek Kościuszków dołączyły do atrakcji turystycznych i zabytków wyróżnionych ww. odznaczeniem.

Pomysł znaczka, który jest też rodzajem gry dla kolekcjonerów, został zapoczątkowany w Czechach. Obecnie istnieje w 20 państwach i obejmuje ponad 5500 miejsc - w Polsce jest już ich prawie 800. Każdy znaczek ma swój numer, co ułatwia kolekcjonerom zbieranie i kompletowanie kolekcji. W Lublinie do tej pory znaczkami wyróżniono: Miasto Lublin – nr 629, Bramę Krakowską – nr 630 oraz Kościół Nawrócenia św. Pawła – nr 631. Ogród Botaniczny UMCS posiada nr 775, a Dworek Kościuszków – nr 776.

Znaczki można kupić w kasie biletowej Ogrodu (wejście od. ul. Willowej, 7zł/sztuka). Po 31 października br. znaczki będą dostępne w siedzibie Ogrodu (ul. Sławinkowska 3) w godzinach pracy, tj. 7:00-15:00.

Dodatkowane informacje o znaczkach turystycznych »

Więcej na temat Ogrodu Botanicznego:

garden.umcs.pl

    Aktualności

    Data dodania
    8 kwietnia 2019