Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie (4.08)

Zapraszamy na kolejny w tym sezonie niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS pt. „Byliny w rozmiarze XL”.

Rośliny, które spotykamy wokół nas różnią się pokrojem, barwą liści, kwiatów, porą kwitnienia, itd. Są wśród nich kilkumilimetrowe maleństwa i kilkudziesięciometrowe giganty. Jedne żyją dziesiątki, czy setki lat, inne zaledwie kilka miesięcy. Bardzo liczne we florze świata są rośliny o niezdrewniałych łodygach, czyli rośliny zielne, które dzielimy na jednoroczne, dwuletnie i byliny – żyjące dłużej niż 2 lata.

O bylinach z rożnych stron świata, które osiągając znaczne rozmiary, zwracają na siebie uwagę górując, jak „wybryki natury”, nad towarzyszącą im roślinnością, o ich budowie, właściwościach pożytecznych i niepożądanych porozmawiamy w najbliższą niedzielę podczas spaceru z przewodnikiem

Przewodnik – dr Michał Czernecki będzie czekał na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie (ul. Willowa). Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godzin.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych, sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej www.garden.umcs.pl oraz Facebooku Ogrodu.

Zapraszamy serdecznie!

    Aktualności

    Data dodania
    1 sierpnia 2019