Międzypokoleniowe warsztaty florystyczne (14.08)

W związku ze zbliżającym się świętem w dniu 15 sierpnia 2018 r. zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych w naszym Ogrodzie zajęciach warsztatowych o tematyce ziołowej.

Chcielibyśmy, aby była to okazja do spotkania i współpracy dwóch pokoleń, dlatego w sposób szczególny zapraszamy dziadków wraz z wnukami. Tego dnia przybliżymy tradycję tworzenia ziołowych bukietów, które będą święcone podczas obchodów Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanym Świętem Matki Boskiej Zielnej. Uczestnicy dowiedzą się, co symbolizują poszczególne zioła oraz sami wykonają kompozycje z roślin zebranych w Ogrodzie Botanicznym. Oprócz bukietów wykonamy również przestrzenne dekoracje na plastrach drewna.

Uczestnicy: Dziadkowie wraz z wnukami. Biorąc pod uwagę, że dzieci korzystają z okresu wakacyjnego, zapraszamy również seniorów, którzy chcą wziąć udział indywidualnie w naszych zajęciach.

Miejsce: Ogród Botaniczny UMCS, spotkanie z uczestnikami 14.08.2018 r. o godz. 11:00 przy wejściu od ul. Willowej.

Czas trwania: ok 2,5 godz.

Koszt: 15 zł para – osoba dorosła i dziecko, 10 zł – osoby, które biorą w zajęciach udział indywidualnie. Płatność w kasie Ogrodu w dniu warsztatów.

Zapisy: obowiązują zapisy telefoniczne pod nr. 81 743 49 00. Chęć wzięcia udziału można zgłaszać do 13.08.2018 r. do godziny 13:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

    Aktualności

    Data dodania
    8 sierpnia 2018