Bukiety zielne - spacer i warsztaty dla seniorów

W związku ze zbliżającym się świętem w dniu 15 sierpnia zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym w naszym Ogrodzie spacerze połączonym z warsztatami.

Przez wieki w pewne dni w roku ludzie święcili bukiety zawierające zioła, kwiaty, zboża i warzywa. Poświęcone rośliny miały różnorodne zastosowanie - bukiety trzymano przez cały rok, wierzono, że chronią od nieszczęścia, choroby czy pioruna. Wkładano je również za święte obrazy, a wyciągnięte z nich rośliny lecznicze były szczególnie skuteczne w leczeniu ludzi i zwierząt. Pragniemy przypomnieć Państwu ten zapominany powoli zwyczaj podczas spaceru połączonego z warsztatmi z tworzenia bukietów zielnych w Ogrodzie Botanicznym.

Uczestnicy: Seniorzy. Zachęcamy również do uczestnictwa w warsztatach wraz z wnukami, aby przekazać tradycję tworzenia bukietów ziołowych kolejnym pokoleniom.

Miejsce: Ogród Botaniczny UMCS, spotkanie z uczestnikami 14.08.2019 r. o godz. 10:00 przy wejściu od ul. Willowej.

Czas trwania: ok 2 godz.

Koszt: 15 zł para – osoba dorosła i dziecko, 10 zł – osoby, które biorą w zajęciach udział indywidualnie. Płatność w kasie Ogrodu w dniu warsztatów.

Zapisy: obowiązują zapisy telefoniczne pod nr. 81 743 49 00. Chęć wzięcia udziału można zgłaszać do 13.08.2019 r. do godziny 13:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

    Aktualności

    Data dodania
    5 sierpnia 2019