22 maja: Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu

22 maja świętujemy 4-ty Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu! Z tej okazji Stowarzyszenie "Slow Jogging Polska" organizuje wspólny bieg w Ogrodzie Botanicznym UMCS!

Prezentację japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening poprowadzi Aneta Mojduszka – pierwszy certyfikowany instruktor SJ w Lubilnie

Zapisów na zajęcia można dokonać pod nr tel 81 743 49 00 do 21 maja do godz. 14:00.
LICZBA UCZESTNIKÓW JEST OGRANICZONA
Cena udziału w zajęciach to 4 zł (koszt biletu ulgowego do Ogrodu)
Spotykamy się o 9.45 przed wejściem do Ogrodu przy ul. Willowej (po zbiórce chcielibyśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie) Prosimy o wygodny strój sportowy najlepiej w kolorze niebieskim/granatowm (w stylu logo SJ) lub niebieski akcent garderoby.

Slow jogging to metoda biegania opracowana w Japonii przez prof. Hiroakiego Tanakę. Jak sugeruje nazwa, slow jogging to bieganie w bardzo wolnym tempie. To właściwie truchtanie i to znacznie wolniej niż większość z nas sobie wyobraża. Jeśli zapamiętamy kilka prostych reguł i uda nam się regularnie wcielać je w życie – tajemnica japońskiego zdrowia i długowieczności będzie i w naszym zasięgu!

Slow jogging może uprawiać każdy przeciętnie sprawny człowiek, niezależnie od wieku i kondycji. Jest efektywną techniką dla utrzymania organizmu w zdrowiu, ale i doskonałym uzupełnieniem dla innych aktywności, czy wręcz bazą wydolnościowo-kondycyjną dla zaawansowanych technicznie dyscyplin.

Slow jogging posiada wszystkie zalety biegania, ale pozbawiony jest jego wad. Biegając w stylu "slow" zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia. Jednocześnie nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze – nie odczuwamy zmęczenia.

    Aktualności

    Data dodania
    18 maja 2021