19 maja: Noc Muzeów z Ogrodem Botanicznym

Zapraszamy Państwa 19.05.2018 o godz. 17:00 do wzięcia udziału w Nocy Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Tego dnia dr Michał Czernecki zabierze Państwa w niesamowitą podróż po świecie roślin. Spotkanie rozpocznie się spacerem po majowym Ogrodzie, aby zapoznać Państwa z roślinami w skali makro. Po spacerze zapraszamy wszystkich uczestników na prelekcję, w której będzie można bliżej poznać kunszt mikroskopijnego świata roślin. Dzięki mikroskopii dostępny stał się świat dotychczas niewidzialny. W czasie spotkania poznacie Państwo misterność mikrostruktury roślin, która inspiruje człowieka do tworzenia dzieł sztuki. Nowoczesna aparatura pozwala na obserwację cech mikrostruktury roślin, które są ważne w identyfikacji gatunków roślin w botanice, farmakognozji i kryminalistyce. Na zakończenie zapraszamy Państwa do Wrzosowej Chatki na ognisko z pieczonymi ziemniakami.

W przypadku silnych opadów deszczu spacer odbędzie się w głównej mierze w szklarni, a następnie, zgodnie z planem, grupa przejdzie do Dworku Kościuszków na prelekcję. Jeśli w tym czasie pogoda się nie zmieni, ognisko zostanie niestety odwołane. Prosimy o stroje adekwatne do panującej aury.

Spotkanie z uczestnikami Nocy Muzeów w Ogrodzie Botanicznym rozpocznie się przy wejściu od ul. Willowej o godz. 17:00.

Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak chęć wzięcia udziału w wydarzeniu należy zgłosić telefonicznie pod nr 81 743 49 00 do 18 maja do godz. 13:00. (telefon dostępny w godzinach 7:00 – 15:00)

Ograniczona ilość miejsc. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielimy telefonicznie pod nr 81 743 49 00 w godzinach 7:00 – 15:00.

    Aktualności

    Data dodania
    15 maja 2018