1 lipca: Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym

Każda roślina posiada swoją nazwę. Niektóre z nich kryją interesujące historie, nieco magiczne. Przykładowo określenie „fiołek czarownika” stosowany był jako dodatek miłosnych napojów, a „dziewięć mocy” dotyczyło opowieści o życiu w zdrowiu przez długie lata. Niektóre nazwy roślin kojarzono ze względu na podobieństwo kształtu liści lub owocu np. „kopyto końskie”, „owoce księżycowe”. W znaczeniu dosłownym nazwy roślin upamiętniają odkrywcę np. księdza Jeana Pierre’a Armanda Davida lub informują o swoim pochodzeniu np. persica (Persja) czy japonicus (Japonia). W trakcie niedzielnego spaceru dowiemy się jaka jest interpretacja nazw wielu roślin, takich jak paciorecznik (Canna), dyptam (Dictamnus), perukowiec (Cotinus), męczennica (Passiflora), dzbanecznik (Nephentes), a także wielu innych.

Przewodnik – pani dr inż. Krystyna Rysiak będzie czekać na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej oraz facebooku: www.facebook.com/OgrodBotanicznyUMCS Informacje będą umieszczane także przy wejściu do Ogrodu oraz podawane w mediach.

    Aktualności

    Data dodania
    27 czerwca 2018