VI Dzień Jakości Kształcenia - ostatnie miejsca na warsztaty

Prof. dr hab. Dorota Kołodyńska - prorektor ds. studentów i jakości kształcenia serdecznie zaprasza na VI Dzień Jakości Kształcenia 4 grudnia 2024 r. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Biologii i Biotechnologii pod hasłem: Indywidualizacja procesu kształcenia.

Równolegle do części konferencyjnej odbędą się warsztaty adresowane do kadry akademickiej, które pozwolą na pogłębienie kompetencji dydaktycznych i wymianę doświadczeń z osobami prowadzącymi zajęcia na innych Wydziałach.

 - Aktywne przygotowanie do zawodu nauczyciela jako przykład personalizacji kształcenia z wykorzystaniem zasobów Muzeum Zoologicznego UMCS 

Warsztaty zostaną przeprowadzone w pomieszczeniach Muzeum Zoologicznego UMCS. Podczas zajęć uczestnicy/uczestniczki będą mieli/miały okazję poznać zasoby muzeum a następnie dowiedzą się w jaki sposób są one wykorzystywane w kształceniu przyszłych nauczycieli biologii i przyrody z uwzględnieniem wybranych sposobów indywidualizacji kształcenia. Podejmiemy także próbę  opracowania pomysłów personalizacji  procesu nauczania-uczenia się, na przykładzie biologii, uwzględniając zróżnicowanie studentów/uczniów ze względu na  poziom wiedzy, style uczenia się czy też dominujący rodzaj inteligencji.  

Prowadzenie: dr Anna Maria Wójcik, prof. Uczelni, dr Ewa Gajuś-Lankmer, prof. Uczelni – Wydział Biologii i Biotechnologii

- Pozyskiwanie wzoru na skuteczną edukację 

Współczesna edukacja ponownie staje przed wyzwaniami reformy szkolnictwa. Żywo dyskutuje się nad sylwetką absolwenta (na chwilę obecną – absolwenta szkoły podstawowej, a w niedalekiej przyszłości zapewne absolwenta szkoły ponadpodstawowej, a także szkoły wyższej). Warto więc refleksyjnie pochylić się nad jakością nauczania-uczenia się (czyt. studiowania), by spróbować odnaleźć optymalną strategie kształcenia. W tym celu, wspólnie odkrywać będziemy komponenty skutecznej edukacji. Dzieląc się swoim doświadczeniem, poszukamy m.in. niezbędnych umiejętności i kompetencji odnoszących się zarówno do studenta, jak i nauczyciela.

Prowadzenie: dr Paweł Wojtanowicz – Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej

Zapisy pod LINKIEM

    Aktualności

    Data dodania
    26 listopada 2024