Uniwersytety a zmiany klimatu – sympozjum w Warszawie

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej zaprasza do udziału w 3. sympozjum “Uniwersytety a zmiany klimatu: Rozumienie i zarządzanie zagadnieniem ekstremalnego oddziaływania zmian klimatycznych" (ang. Universities and Climate Change: Understanding and managing the extreme impacts of climate change), które odbędzie się w Warszawie, w dniach 4-5 lipca 2019 roku. Streszczenia proponowanych wystąpień oczekiwane są do 30 stycznia 2019 roku (przedłużony został termin przyjmowania zgłoszeń - wcześniejszy był do 20 grudnia br.).

Głównym celem sympozjum jest przegląd wielodyscyplinarnych działań oraz projektów, podejmowanych i realizowanych przez uniwersytety w zakresie tematyki zmian klimatu. Chodzi o szerokie spektrum nauk – organizatorzy oczekują na pomysły i przedsięwzięcia, realizowane przez przedstawicieli nauk społecznych i humanistycznych, w tym mediów, administracji, sztuki, ale także ekonomii i biznesu, czy ochrony środowiska.

Konferencja organizowana jest przez Uniwersytet Warszawski i Hochschule für Angewandte Wissenschaften Hamburg (HAW Hamburg) pod patronatem International Climate Change Information and Research Programme, we współpracy z Baltic University Programme.

Szczegóły sympozjum, w tym rejestracja

Zespół ds. Projektów Badawczych Międzynarodowych

Centrum Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej  
tel. 81 537 54 98 (58)  
e-mail:  olga.pliszczynska@umcs.plmagdalena.pokrzycka@umcs.pl,   
anna.kotula@poczta.umcs.lublin.plm.poludniuk@umcs.pl

    Aktualności

    Data dodania
    13 grudnia 2018