Szkoła letnia w Budapeszcie (zgłoszenia do 21.04.)

Zespół ds. Międzynarodowych Programów Badawczych zaprasza studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do udziału w 7. edycji szkoły letniej „The Antall József Summer School”. Wydarzenie odbędzie się w Budapeszcie, w dniach 1-11 lipca br.

„The Antall József Summer School” to dwutygodniowy program szkoleniowo-edukacyjny, dedykowany współpracy między krajami Grupy Wyszehradzkiej. Tegoroczna edycja poświęcona będzie tematyce 15. rocznicy wstąpienia krajów Grupy Wyszehradzkiej do Unii Europejskiej oraz podsumowaniu 70 lat istnienia NATO. Uczestnicy będą dyskutować na temat historii, ale także wyzwań, związanych z uczestnictwem, zarówno we Wspólnocie Europejskiej, jak i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, w świetle obecnych wydarzeń politycznych (wybory do Parlamentu Europejskiego, wybory do Parlamentu w Polsce, wybory prezydenckie na Słowacji, czy misje NATO).

Nadrzędnym celem szkoły letniej jest możliwość poszerzenia wiedzy na temat dziedzictwa kultury europejskiej w Europie Centralnej. W programie, oprócz dyskusji, przewidziano wycieczki studyjne, wizyty w muzeach oraz inne aktywności kulturalne.

Wydarzenie adresowane jest do 30 uczestników, głównie z krajów Grupy Wyszehradzkiej, w wieku 23-35 lat.

Zainteresowani proszeni są o przesłanie listu motywacyjnego. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 21 kwietnia 2019 r.

Szczegółowe informacje

Zespół ds. Międzynarodowych Programów Badawczych
Centrum Współpracy Międzynarodowej

e-mail: cwm@poczta.umcs.lublin.pl
tel.: 81 537 53 86, 537 54 98, 537 54 58

    Aktualności

    Data dodania
    16 kwietnia 2019