Stypendia badawcze Polskiego Komitetu ds. UNESCO

Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Centrum Europy Wschodniej UMCS uprzejmie informują, iż na podstawie umowy zawartej pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie a Polskim Komitetem do spraw UNESCO absolwenci uczelni wyższych z zagranicy (krajów Europy Wschodniej i Środkowo-Wschodniej oraz krajów rozwijających się) mogą ubiegać się o stypendia badawcze finansowane przez PK ds. UNESCO.

Program jest skierowany do młodych naukowców (licencjatów, magistrów, doktorów, pracowników) z krajów Europy Wschodniej i Środkowo-Wschodniej oraz krajów rozwijających się według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), którzy zamierzają prowadzić program badawczy w polskich publicznych uczelniach akademickich, nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wysokość przyznawanego stypendium, w zależności od posiadanego tytułu naukowego, to 1500 zł miesięcznie dla osoby posiadającej tytuł licencjata i 2200 zł dla osoby posiadającej tytu magistra lub doktora.

Stypendia przyznawane są na podstawie złożonych wniosków na okres od 1 do 6 miesięcy. Stypendysta realizuje program badawczy pod opieką pracownika naukowego uczelni przyjmującej – UMCS. Zgoda na przyjęcie na staż i objęcie opieką naukową powinna być potwierdzona przez opiekuna stypendysty w formularzu stypendialnym.

Aby aplikować na staż w ramach UMCS należy przesłać następujące dokumenty:

  • podanie o przyjęcie na staż i objęcie opieką naukową, z wyszczególnieniem przewidywanego czasu trwania stażu oraz datą jego rozpoczęcia,
  • formularz stypendialny (w załączniku),
  • kopie dyplomów ukończenia studiów,
  • dwie referencje osób, które mogą potwierdzić kwalifikacje kandydata.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 18 czerwca 2023 roku na adres:

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Centrum Współpracy Międzynarodowej
Pl. M. Curie-Skłodowskiej 5, pokój 1207
20-031 Lublin

Stażysta zobowiązany jest do ubezpieczenia na wypadek choroby lub następstw nieszczęśliwych wypadków na okres kształcenia w Polsce albo wykupienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego lub do przystąpienia do ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia niezwłocznie po rozpoczęciu stażu.

Warunkiem wypłaty stypendium jest obecność na terenie Polski. Stypendium na dany miesiąc nie zostanie wypłacone w przypadku ponad 7-dniowej nieobecności. Koszty zamieszkania i utrzymania ponosi stypendysta. O przyznaniu stypendium ostatecznie decyduje Polski Komitet ds. UNESCO. Po odbyciu stażu należy wypełnić raport stypendialny (w załączniku).

 

Kontakt w sprawie: Centrum Współpracy Międzynarodowej, Małgorzata Południuk, mail: m.poludniuk@umcs.pl, tel.: 081 537 5458

 

    Aktualności

    Data dodania
    5 czerwca 2023