Prof. dr hab. Patryk Oleszczuk wśród ekspertów Norweskiej Rady Badań

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Patryk Oleszczuk, kierownik Katedry Radiochemii i Chemii Środowiskowej Instytutu Nauk Chemicznych UMCS, został zaproszony przez Norweską Radę Badań do panelu oceniającego wnioski w ramach Norwesko-Chińskiej współpracy badawczej. Członkami panelu ekspertów są uznani naukowcy, wyróżniający się publikacjami w najlepszych czasopismach naukowych.

Rada ds. Badań (także Norweska Rada ds. Badań) to norweska agencja rządowa, która finansuje projekty badawcze i innowacyjne. W imieniu rządu Rada ds. Badań inwestuje rocznie 10 miliardów NOK (2019). Rada ds. Badań Naukowych jest odpowiedzialna za promowanie badań podstawowych i stosowanych oraz innowacji. Odbywa się to poprzez zarządzanie środkami na badania oraz doradzanie władzom w zakresie polityki badawczej, m.in. poprzez propozycje budżetu na badania w budżecie państwa.

Rada ds. Badań Naukowych działa na rzecz promowania międzynarodowej współpracy w zakresie badań naukowych i innowacji i dysponuje szeregiem programów mobilizowania norweskich kandydatów do unijnego programu badań i innowacji. Inne zadania obejmują tworzenie miejsc spotkań naukowców, handlu i przemysłu, administracji publicznej, podmiotów publicznych i innych użytkowników badań.

Więcej informacji: https://www.forskningsradet.no/en/ 

    Aktualności

    Autor
    Katarzyna Jędruchniewicz
    Data dodania
    7 października 2020