Komunikat w sprawie zapisów na szczepienia nauczycieli akademickich przeciw COVID-19

Na podstawie instrukcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej organizuje zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich zainteresowanych pracowników Uczelni będących nauczycielami akademickimi oraz innych osób prowadzących w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej zajęcia ze studentami i doktorantami.

Zgodnie z wytycznymi MEiN do udziału w szczepieniach uprawnione są osoby spełniające następujące kryteria:

  • nauczyciele akademiccy lub tzw. inne osoby prowadzące zajęcia,
  • urodzone po 31 grudnia 1955 r.,
  • aktualnie zatrudnione na uczelni.

Zainteresowani szczepieniem nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej zajęcia ze studentami, proszeni są o dokonanie rejestracji na szczepienie w terminie od 15 do 18 lutego br. (poniedziałek-czwartek), za pośrednictwem formularza, który został w dniu dzisiejszym wysłany za pośrednictwem systemu USOS.

Formularz będzie dostępny do 18 lutego 2021 r. (czwartek), do godz. 12:00.

Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje tę, która jest podstawowym miejscem pracy.

Władze uczelni dokonają wyboru miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana UMCS przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zestawienia sporządzone w UMCS zostaną przekazane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień. Punkty szczepień będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli (zbiorczo z całej uczelni).

Dlaczego warto się zaszczepić:

Powrót do tradycyjnej formy funkcjonowania Uniwersytetu wymaga stabilizacji sytuacji epidemicznej w kraju. Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół. Szczepionka wyzwala  w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem SARS-CoV-2, który wirus prowadzi do choroby COVID-19.

Wszelkich dodatkowych informacji w tej sprawie udziela Centrum Kadrowo-Płacowe – tel. 512 723 262.

Aby wypełnić zgłoszenie, należy być zalogowanym w usłudze Office 365:

Aktywacja konta

Instrukcja logowania

    Aktualności

    Data dodania
    15 lutego 2021