Komunikat dot. aktualizacji systemu Windows

Szanowni Państwo,

przypominamy, że do 29 lipca 2016 r. pracownicy korzystający ze służbowych komputerów stacjonarnych i laptopów z systemami Windows 7 i Windows 8.1, mogą bezpłatnie oraz samodzielnie zaktualizować posiadane oprogramowanie do systemu Windows 10.

Aktualizacja systemu nie jest obowiązkowa. Niemniej instalacja jego nowej wersji pozwoli w przyszłości pobierać najnowsze aktualizacje oprogramowania oraz ograniczy koszty zakupu systemów operacyjnych w reprezentowanej jednostce (koszt jednej licencji Windows 10 Home to blisko 600 zł). Jej wprowadzenie, wraz z zastosowaniem obowiązujących na Uczelni zasad bezpieczeństwa, zabezpieczy także należycie Państwa urządzenie oraz dane przed atakami hakerów i szkodliwym oprogramowaniem.

Przed podjęciem decyzji o aktualizacji systemu, należy:

 • upewnić się, czy nietypowe lub specjalistyczne oprogramowanie zainstalowane na komputerze lub laptopie współpracuje z Windows 10, ponieważ nowy system może uniemożliwić korzystanie z nich;
 • zgrać i zabezpieczyć dane przetrzymywane na aktualizowanym urządzeniu;
 • sprawdzić, czy komputer lub laptop spełnia wymagania techniczne systemu Windows 10, a na jego dysku znajduje się wystarczająco dużo wolnego miejsca.

Proces instalacji oraz wymagania techniczne systemu Windows 10 zostały opisane na stronach internetowych:

Ewentualne pytania dotyczące aktualizacji systemu można kierować do wydziałowych informatyków oraz pracowników Zespołu stacji roboczych i peryferiów LubMAN UMCS: tel. 81 537 26 03, serwis@umcs.lublin.pl.

Z poważaniem
Sekcja Obsługi Informatycznej UMCS

  Aktualności

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  4 lipca 2016