Horyzont 2020: konsultacje nowych Programów Pracy na lata 2018-2020

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej informuje, że Komisja Europejska rozpoczęła otwarte konsultacje w sprawie nowych programów pracy w programie Horyzont 2020 na lata 2018-2020.

Udział w konsultacjach umożliwia wpływ na kształtowanie przyszłych konkursów ogłaszanych w ramach konkretnego programu pracy.

Aktualnie podlegające konsultacjom obszary to:

 1. Działania   w   dziedzinie   klimatu, środowisko, efektywna gospodarka   zasobami i surowce – opinie zbierane są do 8 kwietnia br. Więcej informacji na stronie internetowej KE. Znajduje się tam również formularz konsultacji z objaśnieniami.
 2. Przyszłe i powstające technologie (szczególnie w inicjatywach FET Proactive i FET Flagships) – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.
 3. Matematyka w filarze Doskonała baza naukowa – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Więcej informacji na stronach Komisji w komunikacie Mathematics for Excellence in Science in Horizon 2020. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.
 4. E-infrastruktury - opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Zainteresowani mogą to zrobić poprzez stronę Digital4Science platform.

Zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji w powyższych obszarach tematycznych.

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej
Centrum Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej
tel. 81 537 54 58
e-mail: magdalena.pokrzycka@umcs.pl; marlena.wosiak@umcs.pl; olga.pliszczynska@umcs.pl

  Aktualności

  Autor
  Marlena Wosiak
  Data dodania
  10 marca 2016