ATHENA "Visiting Researchers Programme" - staże naszych naukowców na Uniwersytecie w Orleanie

W sierpniu i wrześniu staż naukowy na Uniwersytecie w Orleanie odbywają dr Magdalena Mizerska-Kowalska (Instytut Nauk Biologicznych, Katedra Wirusologii I Immunologii) i dr Magdalena Suchora (Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku, Katedra Geomorfologii i Paleogeografii). Pobyty naukowe są efektem współpracy UMCS oraz Universitè d’Orléans w ramach sieci ATHENA.

https://www.lestudium-ias.com/news/european-university-athena-s-visits

Dlaczego warto?

Pobyt na uniwersytecie w Orleanie to nie tylko realizacja indywidualnych projektów naukowych we współpracy z jednostkami partnerskimi, ale także integracja z naukowcami przebywającymi w regionie w ramach licznych programów koordynowanych przez LE STUDIUM Loire Valley Institute for Advanced Studies https://www.lestudium-ias.com/.

Dzięki efektywnemu wsparciu zespołu LE STUDIUM koordynującego przyjazdy naukowców nawet krótki pobyt to szansa realizacji ambitnych planów badawczych, rozwinięcia współpracy z tutejszymi jednostkami naukowymi i otoczeniem biznesowym oraz zanurzenia się w kulturowe i przyrodnicze uroki Orleanu i Doliny Środkowej Loary.

Tekst - dr Magdalena Suchora

    Aktualności

    Data dodania
    12 września 2023