Otwarcie „Trójki”, kultowej stołówki akademickiej

Wczoraj o 22 października 2019 r. o godz. 13.00 została uroczyście otwarta "Trójka", kultowa stołówka akademicka, która mieści się przy ul. Langiewicza 16 w Lublinie.

Fot. Bartosz Proll

Miejsce nawiązuje do słynnej stołówki nr 3, która od lat 70. XX wieku służyła społeczności akademickiej UMCS. Absolwenci Uniwersytetu do tej pory z dużym sentymentem wspominają ten charakterystyczny dzięki swej architekturze gmach.

Reaktywując stołówkę akademicką, władze uczelni wsłuchały się w głos studentów, którzy w specjalnej ankiecie opowiedzieli się za potrzebą przywrócenia takiego miejsca na terenie uniwersyteckiego kampusu. Obiekt przeszedł kapitalny remont zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Będzie to zupełnie nowa przestrzeń, gdzie studenci, doktoranci, pracownicy uczelni, jak również mieszkańcy Lublina będą mogli zjeść zdrowe i smaczne posiłki.

Oprócz części gastronomicznej w nowej przestrzeni przygotowana została także specjalna strefa dla studentów do swobodnej nauki, indywidualnej lub wspólnej pracy i do relaksu.

Otwarciu obiektu towarzyszyć będzie wystawa „Stołówka Studencka nr 3. Fotografie Krzysztofa Witaszka z 2000 r. Przeszłość! Przyszłość?”

Jednocześnie pragniemy poinformować, że obiekt będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych od 24.10.2019 r.

    Aktualności

    Data dodania
    23 października 2019