Występ studentów CJKP UMCS

11 marca 2014 r. w Auli CJKP UMCS odbył się występ naszych studentów, będący inscenizacją „A Midsummer Night’s Dream” Williama Shakespeare’a. Przedstawienie to w ostatni weekend przyniosło zespołowi III nagrodę na XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare’a w Języku Angielskim, który odbył się w Lubelskim Centrum Kultury.

Nasi słuchacze przedstawili współczesną interpretację sztuki „Sen Nocy Letniej”. Akcja utworu dzieje się w Nowym Jorku, m.in. w Central Parku i w Las Vegas, ale odwieczne emocje, będące motorem ludzkiego działania, takie jak miłość i nienawiść czy przyjaźń i zazdrość, przybrały tu nowe oblicze i pokazały nowe odcienie. Słuchacze CJKP brawurowo zagrali świetny spektakl i wykazali duży talent komediowy. Bez tremy i z wielkim zaangażowaniem pokazali współczesną historię z happy endem, będącą mieszanką prawdziwego życia i marzeń sennych.

Zespół wystąpił w składzie: Oleksandr Hromiak, Tatiana Szwejkus, Maksym Tucki, Anastazja Kowalenko, Alexander Dzhurylo, Janina Pobirska, Władysław Humeniuk, Margaryta Barancewa, Zlata Dmytruk, Anna Pantus i Zofia Łabeńska. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Margaryta Barancewa, która odegrała rolę Pucka i była spiritus movens tego przedsięwzięcia.

Studenci przygotowywali się pod opieką dr Anny Dunin-Dudkowskiej i dr Anny Butcher, przy współpracy słuchaczy Podyplomowych studiów w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego: Aleksandry Klech i Przemysława Terejko.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe wrażenia. Czekamy na kolejne spektakle studenckie w CJKP!

Fot. Wiaczesław Kostko

    Aktualności

    Data dodania
    11 marca 2014