Warsztaty z arteterapii - 26 lutego w ACK "Chatka Żaka"

Zespół ds. Studentów Niepełnosprawnych UMCS wraz z Wydziałem Filozofii i Socjologii zapraszają na warsztaty z Arteterapii w ramach prowadzonego projektu „Przyjazny Uniwersytet”. Metoda, jaką będzie można poznać podczas warsztatów, to scrapbooking - technika wywodząca się z dekorowania albumów i pamiątek rodzinnych.

Celem warsztatów jest ukazanie w jaki sposób poprzez działania artystyczne komunikować się z innymi ludźmi i poznać siebie. Dzięki środkom artystycznym można lepiej zrozumieć naturę swych problemów, trudności, rozładować napięcie emocjonalne i nauczyć się panować nad stresem. Uczestnicy warsztatów nie muszą posiadać zdolności artystycznych. Dzięki współpracy pary specjalistek te zajęcia będą nie tylko świetną zabawą, ale także krokiem w stronę lepszego samopoznania i otwarcia się na siebie.

Warsztaty poprowadzą:

dr Anna Tychmanowicz, psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii UMCS. Prowadzi warsztaty z kreatywności i twórczości dla młodzieży i dorosłych. Posiada doświadczenie w tematyce radzenia sobie ze stresem, komunikacji interpersonalnej i komunikacji.

Violetta Dryło – z wykształcenia jest plastykiem, jej artystyczny wybór to etno design - tradycyjny warsztat przeniesiony na współczesne wzornictwo, dzieła sztuki i formy użytkowe. Tworzy unikatowe przedmioty w oparciu o szeroką znajomość rękodzieła, sięga do źródeł, dogłębnie poznaje rzemiosło transponując je na język współczesnej sztuki, działa na styku tradycji i nowoczesności.

Prace Pani Violetty można zobaczyć na stronach: http://sieplecie.blogspot.com i https://www.facebook.com/pages/sieplecie

Zachęcamy też do obejrzenia relacji z warsztatowych spotkań z filcowania w Chatce Żaka:
http://warsztaty-kreatywne.blogspot.com/search/label/filcowanie

Kiedy? 26.02.2016 (piątek), w godzinach: 16.00-19.00
Gdzie? Centrum Kultury Chatka Żaka, sala nr 17

Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: zapisy.punkt@poczta.umcs.lublin.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!

Zespół ds. Studentów Niepełnosprawnych
Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów
Biuro Spraw Studenckich
Dom Studencki „BABILON”
ul. Radziszewskiego 17/9
Tel: (81) 537-58-90

    Aktualności

    Autor
    Magdalena Ciesielska
    Data dodania
    22 lutego 2016