Zdobądź podwójny dyplom!

Dyplom dwóch uniwersytetów jednocześnie? To możliwe! Studiuj prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej i zdobądź dyplom Uniwersytetów: Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Lotaryńskiego w Nancy.

Interesuje Cię praca w instytucjach i organach Unii Europejskiej, organizacjach i kancelariach międzynarodowych oraz organach samorządu terytorialnego, które w swoich zadaniach mają współpracę międzynarodową? Dzięki Centrum Europejskiemu UMCS i Uniwersyteckiemu Centrum Europejskiemu studia na kierunku prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej umożliwiają osobom wykazującym się znajomością języka francuskiego uzyskanie zarówno dyplomu UMCS, jak i dyplomu francuskiej uczelni wyższej – Uniwersytetu Lotaryńskiego.

Podwójne dyplomowanie to szansa na poszerzanie wiedzy i zdobycie unikatowych doświadczeń. Niesie także za sobą nowe ścieżki zawodowe. Oprócz dodatkowej wiedzy wybór specjalności prawo Unii Europejskiej na jednym z najlepszych wydziałów prawa w Polsce umożliwia dostęp do wybranych baz prawniczych oraz wyjazdów studyjnych do Sejmu, Senatu, Trybunału Konstytucyjnego oraz innych instytucji.

Studia na specjalności prawo Unii Europejskiej to nie tylko wykłady i zajęcia na uczelni, ale także możliwość odbycia praktyk i staży w wielu instytucjach. Jedną z najatrakcyjniejszych ofert jest płatny staż w Parlamencie Europejskim dla najlepszych studentów po 1 roku. Druga specjalność – prawo międzynarodowe to również możliwość uzyskania wiedzy specjalistycznej wraz z prawniczą terminologią oraz umiejętne odnoszenie prawa krajowego do prawa innych państw i instytucji. Nabyte wykształcenie ułatwi działanie w zespołach, w których znajdują się osoby z całego świata, a praktyki i staże przygotują do podjęcia pracy w firmach i jednostkach międzynarodowych.

Część zajęć na kierunku odbywać się będzie w języku francuskim, co nada studiom wyjątkowy charakter oraz otworzy nowe drogi rozwoju. Od studentów wymagana jest znajomość języka na poziomie co najmniej B2. Dla osób, które planują rekrutację, a nie znają języka francuskiego, Centrum Europejskie oferuje bezpłatny kurs językowy przygotowujący do studiów.   

Studia na kierunku prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej to nadzwyczajna propozycja skierowana do osób, które ukończyły studia I stopnia. Kierunek został stworzony z myślą o absolwentach studiów związanych z naukami społecznymi (w szczególności z zakresu nauk prawnych, o polityce, administracji czy bezpieczeństwie), ale także humanistycznych (neofilologicznych bądź lingwistycznych). Jeżeli interesuje Cię praca w międzynarodowych instytucjach, także poza granicami kraju, a wiedzę chcesz zdobywać w sposób praktyczny, nie tylko w języku polskim – zarejestruj się już dziś!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

    Aktualności

    Autor
    Kinga Parcheta
    Data dodania
    20 lipca 2020