Podróże z pasją? Wybierz turystykę historyczną!

Uwielbiasz podróżować, chodzić i zwiedzać, a w dodatku masz w sobie tyle cierpliwości i spokoju, że możesz oprowadzać także innych. Interesują Cię szlaki, które wiodą nie tylko przez konkretne miejsca, zabytki, trasy czy uliczki, ale prowadzą też w daleką przeszłość.

W plecaku oprócz niezbędnego na każdą wyprawę ekwipunku zawsze masz ze sobą paczkę anegdot i kilka historycznych ciekawostek, którymi chętnie się dzielisz ze współtowarzyszami podróży. Dla Ciebie historia odwiedzanych miejsc potrafi być równie malownicza jak najpiękniejszy krajobraz – w dodatku potrafisz ją tak świetnie nakreślić słowami, że cała grupa stoi oniemiała i słucha tylko Ciebie. Masz po prostu turystyczny talent! Wystarczy go jeszcze nieco oszlifować na studiach na kierunku turystyka historyczna, zdobyć odpowiednie uprawnienia pilota i możesz już ruszać na wyprawy – z całą grupą!   

Co po studiach? 

Z wykształceniem turystycznym możesz pracować np. biurach podróży, punktach informacji turystycznej czy placówkach muzealnych. Jeśli wolisz pracę w ruchu, odnajdziesz się jako pilot wycieczek krajowych i zagranicznych lub pracownik hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Swoją wiedzę możesz też wykorzystać w różnych instytucjach kulturalnych czy organizacjach społecznych, zwłaszcza tych, które zajmują się turystyką i przeszłością.

Zarejestruj się

    Aktualności

    Autor
    Anna Zatyka
    Data dodania
    7 lipca 2021