"Drzwi Otwarte UMCS 2018" za nami

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej po raz kolejny otworzył swoje drzwi przed kandydatami na studia. 9 marca br. młodzież tłumnie przybyła do Akademickiego Centrum Kultury "Chatka Żaka", jednostek ogólnouniwersyteckich oraz na poszczególne wydziały, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną, kulturalną i sportową naszej Uczelni.

Fot. Bartosz Proll

"Drzwi Otwarte UMCS" uroczyście zainaugurowali przedstawiciele władz rektorskich: Rektor, prof. dr hab. Stanisław Michałowski oraz Prorektor ds. Studenckich, prof. dr hab. Urszula Bobryk. 

Dla naszych kandydatów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek. "Kierunek wiedza" - tak brzmiało hasło tegorocznej edycji Drzwi Otwartych UMCS. Wydarzenie było świetną okazją do spotkania z doradcami zawodowymi, studentami wszystkich wydziałów, przedstawicielami kół naukowych, z naukowcami czy egzaminatorami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Tego dnia zaprezentowaliśmy ofertę naszych kierunków, opowiedzieliśmy o przebiegu rekrutacji, a także wspieraliśmy kandydatów w wyborze najlepszej ścieżki kształcenia i kariery. 

Podczas Drzwi Otwartych UMCS podzieliliśmy "Chatkę Żaka" na specjalne strefy tematyczne: edukacji, studenta, doradztwa zawodowego, cudzoziemca i HI-TECH, gdzie można było m.in. zobaczyć roboty oraz zanurzyć się w wirtualnej przygodzie przy pomocy supernowoczesnego sprzętu. Odbyły się również wycieczki po kampusie, warsztaty, wykłady oraz pokazy naukowe.

Pasjonatów gier typu „escape room” zaprosiliśmy do zabawy pod nazwą „Try to get out”, w której na wszystkich śmiałków czekał pokój zagadek. Kandydaci na studia mogli także wziąć udział w bezlitosnym pojedynku na daty, nazwiska i nazwy - w ramach turnieju „Jeden z UMCS”.

W części artystycznej wydarzenia odbyły się występy Zespołu Tańca Ludowego UMCS, Zespołu Tańca Towarzyskiego "Impetus", spektakl biograficzny pt. „Maria” w wykonaniu grupy tanecznej zMYSŁ oraz koncert „Ona czuje we mnie Jazz…”, czyli piosenki disco polo w nowym jazzowym brzmieniu. Tego dnia w Centrum Kultury Fizycznej rozgrywał się także Turniej o Puchar Rektora UMCS. 

Dla wszystkich, którzy 9 marca nie mogli osobiście wziąć udziału w Drzwiach Otwartych UMCS, telewizja akademicka TV UMCS przygotowała relację „na żywo”. Nie zabrakło rozmów z ciekawymi gośćmi, ważnych informacji dotyczących tegorocznej rekrutacji na studia, a nade wszystko – prezentacji życia Uczelni. Audycję „na żywo” poprowadziło także Akademickie Radio Centrum, a w programie "Centrum wiedzy" zaproszeni goście - znani absolwenci Uczelni - opowiedzieli o swoich latach studenckich. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na drugiej stronie!

    Aktualności

    Data dodania
    13 marca 2018