Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów zaprasza do udziału w cyklu szkoleń i warsztatów dla kadry akademickiej „Podziel się doświadczeniem". „Narzędzia AI w nauce i dydaktyce akademickiej” to kolejne szkolenie przeznaczone dla nauczycieli i nauczycielek akademickich.
Tematyka: Narzędzia oparte na sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej zaawansowane i wszechstronne. Można je wykorzystać do ułatwienia i przyspieszenia pracy naukowej i dydaktycznej.
Prowadzenie: dr Agnieszka Krzyżewska, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
Szkolenie składa się z dwóch części – wykładu oraz warsztatów, na dwóch poziomach zaawansowania.
1. Wykład (otwarty dla wszystkich osób zapisanych) - zostaną zaprezentowane m.in. narzędzia do robienia prezentacji, grafiki do zajęć, tworzenia sylabusów, układania testów, zadań i materiałów do ćwiczeń, przeglądu literatury naukowej, analizy danych, „rozmowy” z pdfem, pracy z wieloma źródłami naukowymi oraz tworzenia własnych botów wyspecjalizowanych do określonych zadań.
Termin: 14 marca - godz. 11:00-13:00
Miejsce: Aula Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej (al. Kraśnicka 2d)
Ze względu na limit miejsc w auli obowiązują zapisy poprzez FORMULARZ
2. Warsztaty dla grupy początkującej - ćwiczenia ze skutecznej pracy z LLMami, takimi jak chatGpt, Gemini, Copilot czy DeepSeek, tworzenie dokumentów z szablonu, automatyczne tworzenie prezentacji z artykułów naukowych lub rozdziałów z książek, tworzenie grafiki - termin: 4 kwietnia - godz. 12:00-14:00, sala 122 D, WNoZiGP
3. Warsztaty dla grupy zaawansowanej - personalizacja systemów AI, praca w AI studio, praca w LLM studio, tworzenie własnych botów AI – wymagany dostęp do płatnej wersji ChatGPT - termin: 11 kwietnia - godz. 12:00-14:00, sala 122 D, WNoZiGP
Ostateczne zapisy do obu grup warsztatowych odbędą się po wykładzie wprowadzającym, na którym zostaną podane szczegóły. Wraz z materiałami z wykładu zostanie przekazane zadanie do wykonania przed warsztatami. Na część warsztatową zapraszamy z własnym laptopem.
Osoby, które wezmą udział w obu częściach szkolenia otrzymają zaświadczenie w formie elektronicznej.