Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zespół ds. Równości serdecznie zaprasza na szkolenie: "Komunikacja bez przemocy w środowisku akademickim".
Szkolenie "Komunikacja bez przemocy w środowisku akademickim" odbędzie się na platformie MS Teams 13 czerwca br. w godzinach: 10:00-13:00.
Poprowadzi je dr Michał Bomastyk - Prezes Zarządu Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom.
Działanie skierowane jest do osób studiujących i kształcących się w szkołach doktorskich oraz dla osób nauczających w przestrzeni akademickiej. Stanowi ono odpowiedź na potrzebę wsparcia tych grup w poprawie komunikacji w obszarze dydaktyki. Celem szkolenia jest podkreślanie znaczenia komunikacji włączającej, wolnej od mikronierówności i przemocy werbalnej.
Udział w szkoleniu wymaga rejestracji.
Planowane zagadnienia:
Podczas szkolenia skoncentrujemy się też na:
Informacje o prowadzącym:
Dr Michał Bomastyk - doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Autor książki "Ku równości. Inność pomyślana na nowo". Członek Pracowni Badań nad Obcością i Wykluczeniem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i pracownik tegoż uniwersytetu. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół teorii feministycznych, inności i obcości, teorii wykluczeń, studiów nad uchodźstwem oraz nad płcią. Edukator równościowy i pracownik młodzieżowy. Prowadził m.in. wykłady oraz warsztaty dla młodzieży i treningi dla pracowników młodzieżowych poświęcone dyskryminacji, stereotypom i wykluczeniu oraz prawom człowieka. Ukończył Szkołę Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Pomysłodawca pierwszego w Polsce telefonu zaufania dla mężczyzn, realizowanych przez Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom europejskich projektów Equality University i Re-Thinking Masculinity in Europe oraz cyklu wykładów Wszechnica Równości, poświęconych budowaniu włączającego i otwartego społeczeństwa. Uczestnik europejskiego seminarium Let’s talk about (anti)racism w Bukareszcie oraz laboratorium poświęconemu pracy z młodzieżą w Mediolanie. Ważne jest dla niego edukowanie na temat tworzenia strategii równościowych w organizacjach. Członek Zespołu ds. Opracowania Planu na Rzecz Równości Płci na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz ekspert przy tworzeniu tegoż dokumentu na Akademii Tarnowskiej. Michał koordynuje także Poradnię dla Równości UMK. Ukończył podyplomowe studia z zakresu gender studies i przygotowania pedagogicznego. Prywatnie fan seriali i kotów.