Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Z przyjemnością informujemy, że oddaliśmy do składu do Wydawnictwa UMCS pierwszy zeszyt tomu zwierzęcego naszego słownika pt. Zwierzęta domowe. Mamy nadzieję, że ukaże się w grudniu jeszcze przed świętami. Znajdą się w nim hasła: BYDŁO, KROWA, JAŁÓWKA, BYK, WÓŁ, CIELĘ, KOŃ, MASZKARA KONIA, KOBYŁA, KLACZ, ŹREBIĘ, ŚWINIA, ŚWINIOBICIE, WIEPRZ, KNUR, PROSIĘ, KOZA, MASZKARA KOZY, KOZIOŁ, KOŹLĘ, OWCA, BARAN, JAGNIĘ i OSIOŁ.
W kolejnym zeszycie, który przygotowujemy, znajdą się hasła opisujące mniejsze zwierzęta domowe, takie jak kot i pies, oraz ptactwo domowe, np. kura, kaczka, gęś, indyk.
Jest na co czekać!