Pływaczka UMCS-u z kolejnym medalem w Chengdu

Pływacy udanie zakończyli zmagania na Uniwersjadzie. Swój dorobek medalowy powiększyła studentka UMCS-u Adela Piskorska, która tym razem sięgnęła po srebro w żeńskiej sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym.

Przypomnijmy, że niespełna 20-letnia pływaczka rozbiła bank w stylu grzbietowym, bo triumfowała na dystansach 50 i 100 metrów. Wiemy jednak, że z Chengdu zabierze jeszcze jedną zdobycz medalową, tym razem ze sztafety. Piskorska miała okazję startować już w rundzie eliminacyjnej, gdzie Polki zajęły czwarte miejsce (4:08.93). Pełny potencjał zespołu zobaczyliśmy dopiero w poniedziałkowym finale, w którym biało-czerwone stoczyły fantastyczną walkę o podium.

Zawodniczka AZS-u UMCS świetnie spisała się na pierwszej zmianie i dała swojej drużynie prowadzenie. Dopiero po trzeciej zmianie polskie pływaczki utraciły je na rzecz Chinek i to właśnie z nimi stoczyły decydująca walka. Polki w ostatecznym rozrachunku ukończyły wyścig na drugiej pozycji (4:00.67) i były wolniejsze od gospodyń o sekundę. 

Fot. Rafał Oleksiewicz

    Aktualności

    Autor
    Rafał Małys
    Data dodania
    7 sierpnia 2023