UMCS - uczelnia, która wspiera

Na studiach większość naszego czasu pochłania nauka, spotkania ze znajomymi czy działalność na rzecz organizacji uczelnianych. Nie zawsze jednak mamy chwilę na zaplanowanie swojej przyszłości czy zadbanie o odpowiednią higienę emocjonalną.

Na naszej Uczelni studenci/tki, uczniowie oraz uczennice szkół średnich, jak również absolwenci/tki mogą skorzystać z porad zawodowych, udzielanych przez pracowników i pracowniczki Biura Rozwoju Kompetencji. Podczas spotkań doradcy oraz doradczynie zawodowe wspierają w podejmowaniu decyzji zawodowych, wskazują najlepszy dla zainteresowanego charakter pracy, kierunek studiów i poziom dalszego kształcenia, ułatwiają znalezienie i zrozumienie potrzeb związanych z życiem zawodowym, a także wzmacniają poczucie własnej wartości.

Wykwalifikowani/e specjaliści/stki wspierają również zdrowie psychologiczne studentów/tek i doktorantów/tek UMCS. Wszystkie konsultacje oraz porady świadczą doświadczone psycholożki i psychologowie, psychoterapeuci/tki, zapewniający profesjonalną pomoc, dyskrecję, spokojną atmosferę i pełne zaangażowanie. Właściwej pomocy w tym zakresie udziela także Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia Psychologicznego czy Punkt Wsparcia i Psychoedukacji dla Studentów „Sensum”, oferujące bezpłatne wsparcie psychologiczne oraz pedagogiczne studentom/tkom (również w formie online). Zespół „Sensum” tworzą profesjonaliści/stki z odpowiednimi uprawnieniami, pozwalającymi na zagwarantowanie osobom potrzebującym jakościowej pomocy.

W ramach tegorocznej edycji Drzwi Otwartych zainteresowani będą mogli skorzystać z konsultacji z doradcami i doradczyniami zawodowymi, w trakcie których specjaliści/stki pomogą określić, kierunki studiów odpowiadające Waszym predyspozycjom i zainteresowaniom. Z kolei profesjonalni psychologowie i psycholożki będą udzielać porad związanych z radzeniem sobie ze stresem egzaminacyjnym, szczególnie przydatnych podczas przygotowań do matury.

Jeżeli jeszcze nie wiecie, jaki kierunek wybrać lub macie wątpliwości co do tego, czy na pewno sobie poradzicie ze stresem przed maturą, nie czekajcie – przybywajcie na UMCS!

Każda sesja konsultacji potrwa około 45 minut. Pamiętajcie – na spotkania obowiązują zapisy!


Fot. mohamed_hassan

    Aktualności