Spacer po Bibliotece Głównej UMCS – zapraszamy

Lubisz zapach książek, a widok poukładanych alfabetycznie tomów encyklopedii wywołuje na Twojej twarzy szeroki uśmiech? Udaj się z wizytą do Biblioteki Głównej UMCS 21 marca podczas kolejnej edycji Drzwi Otwartych UMCS!

Nasza Biblioteka działa nieprzerwanie od początku istnienia Uniwersytetu, tworząc wraz z 16 bibliotekami specjalistycznymi rozbudowany system biblioteczno-informacyjny Uczelni. Zbiory obejmują zarówno wydania papierowe, jak i liczne materiały w wersji elektronicznej. W ramach katalogów jako studenci będziecie mogli skorzystać z literatury naukowej oraz popularnej, polskiej i zagranicznej. Obiekt Biblioteki Głównej UMCS to nie tylko przestrzeń czytelni czy wypożyczalni. Studenci, pracownicy oraz pozostałe osoby mające kartę biblioteczną mogą także korzystać z przestrzeni rekreacyjnej, pomieszczeń do nauki cichej lub grupowej.

Jeśli chcecie poznać wszystkie zakątki naszej „świątyni książek”, w holu Biblioteki Głównej UMCS od godziny 8:00 do godziny 13:00 odbędą się 45-minutowe wycieczki szkoleniowe, podczas których zwiedzicie Bibliotekę wzdłuż i wszerz, a bibliotekarki udzielą wam informacji na temat zasad korzystania ze zbiorów. Dla kandydatów przygotowana zostanie również prezentacja dotycząca zasad korzystania ze zbiorów – spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 na platformie MS Teams!

Nie zapomnijcie o zapisach na wydarzenia.

Do zobaczenia!


Fot. jarmoluk

    Aktualności