Uzależnienie od Internetu | dr Marlena Stradomska

Jak wiele czasu spędzamy codziennie przeglądając witryny internetowe, portale społecznościowe? Czy potrafimy zachować zdrową granicę pomiędzy rzeczywistością, a światem w cyberprzestrzeni? Jeśli większość naszych codziennych czynności wymaga od nas sięgania po telefon, tablet, komputer, a bez tych urządzeń nie możemy skupić się na przygotowaniu posiłku, zadaniach domowych, etc., być może jesteśmy uzależnieni od sieci.

O zjawisku tym, jego symptomach i metodach zapobiegania opowie dr Marlena Stradomska z Instytutu Psychologii, Katedry Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS.

 

Materiał popularnonaukowy został zrealizowany jako element projektu „Bądź bezpieczny w sieci z UMCS”, w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki - popularyzacja nauki i promocja sportu", dofinansowanego z Ministerstwa Edukacji i Nauki, odpowiadającemu na potrzeby ukazania odpowiednich środków i metod, pozwalających uniknąć niepożądanych działań ze strony cyberprzestępców.

 

    Aktualności

    Data dodania
    21 października 2022