Oszustwo na pracownika banku | Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Podejrzane połączenia telefoniczne z banku o zablokowanych środkach finansowych na koncie? Osoba podająca się za pracownika danej jednostki prosi o podanie szczegółowych danych z dowodu osobistego lub kodu dostępu do konta bankowego? Sytuacje wydające się niemożliwymi, mają miejsce każdego dnia pozostawiając osoby, które padły ofiarą oszustów z pustym kontem lub pomniejszoną sumą oszczędności.

Jak uchronić się przed tego typu sytuacjami? Na to pytanie odpowiedź przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie: nadkomisarz Andrzej Fijołek, Rzecznik Prasowy KWP w Lublinie oraz młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska, KWP w Lublinie. 

Materiał popularnonaukowy został zrealizowany jako element projektu „Bądź bezpieczny w sieci z UMCS”, w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki - popularyzacja nauki i promocja sportu", dofinansowanego z Ministerstwa Edukacji i Nauki, odpowiadającemu na potrzeby ukazania odpowiednich środków i metod, pozwalających uniknąć niepożądanych działań ze strony cyberprzestępców.

 

    Aktualności

    Data dodania
    18 października 2022