To już 70 lat KNHS UMCS...

25 stycznia 2023 r. o godz. 15.00 w Sali Obrad Rady Wydziału odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 70-lecia Koła Naukowego Historyków Studentów UMCS, którego Opiekunem od wielu lat jest dr hab. Marek Sioma, prof. UMCS z Katedry Metodologii i Badań nad XX-XXI wiekiem.

Gościem honorowym była Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, prof. dr hab. Dorota Kołodyńska, która opowiedziała o możliwościach uczestnictwa w organizacjach studenckich, ich funkcjonowaniu, a także o rozwoju własnych pasji, zainteresowań na współczesnym rynku pracy.

Słowo wstępu wygłosiła Dziekan Wydziału Historii i Archeologii, dr hab. Joanna Sobiesiak, prof. UMCS, która poruszyła zagadnienia związane z przyszłością funkcjonowania Kół Naukowych w ramach nowej struktury Uniwersytetu na przykładzie doświadczeń wniesionych w tej dziedzinie przez KNHS UMCS.

Atrakcją niniejszego wydarzenia było wystąpienie Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. Kapitana Zdzisława Brońskiego ps. "Uskok", która działa w ramach KNHS UMCS i której przewodniczący, Pan Karol Piskor zaprezentował przyszłe projekty i działania.

W spotkaniu uczestniczyli obecni członkowie Koła, którzy podjęli się organizacji jubileuszu oraz przedstawiciele kadry naukowej Wydziału związani w przeszłości z KNHS UMCS, którzy w ramach indywidualnych wystąpień opowiedzieli o dawnej działalności Organizacji.

Uroczystość w niezwykły sposób poprowadził Pan Rafał Juściński, student historii, przewodniczący KNHS UMCS.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas, nieodzowną pomoc oraz owocne wspomnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z niniejszej uroczystości.

TVP3 Lublin; LAJF magazyn lubelski

Fot. KNHS UMCS

Fot. Bartosz Proll, Paulina Litka

Realizacja: Paulina Litka

    Aktualności

    Data dodania
    30 stycznia 2023