Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
9 kwietnia 2025 r. odbyły się Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tegoroczna inauguracja rozpoczęła się o godz. 9:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji. Warsztaty, wykłady, wycieczki... - to tylko niektóre z atrakcji, które przyciągnęły liczne grono zainteresowanych, przyszłych kandydatów na studia.
Program wydarzeń przygotowany przez Zespół Wydziału Historii i Archeologii UMCS obejmował: terenową grę wydziałową "Podarta mapa, zabrudzony dokument, skomplikowane znaki i posklejane naczynie: pomóż <Histar’owi> odnaleźć tajemniczy skarb"; zabawę "Człowiek vs. AI?": wkrocz do świata AI i zdecyduj, co jest prawdą, a co nie; stanowisko edukacyjne Koła Naukowego Amatorów Antyku (działalność na przestrzeni ostatnich 20 lat); stanowisko "Reko...", czyli stoisko Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. Kapitana Zdzisława Brońskiego ps. "USKOK" (Koło Naukowe Historyków Studentów); stolik "Archeo...", czyli trochę o studiowaniu archeologii; quiz historyczny "Zgadnij, kto to…, co to…", czyli zagadki z Kołem Naukowym Historyków Oratorów; losowanie kart "Jakie zawody zastąpi AI w 2030 roku?" – zobacz, kim będziesz w przyszłości; warsztat "Antyczna magia z wykorzystaniem kadzideł, ziół, przedmiotów kojarzonych z obrzędami", który poprowadzili studenci Wydziału/członkowie Koła Naukowego Amatorów Antyku i Koła Naukowego Studentów Archeologii, Aniela Niziołek i Tomasz Basa, czy też warsztat "Ceramiczna manufaktura...", zorganizowany przez studentkę/Przewodniczącą Koła Naukowego Studentów Archeologii, Wiktorię Janicką.
Nie zabrakło również zainteresowanych, którzy wzięli udział w wykładach/warsztatach archiwistycznych ("Archiwa i zarządzanie dokumentacją" - dr hab. Marek Konstankiewicz, prof. UMCS; "Nasze korzenie zdradzają, skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia… Genealogia jako narzędzie do poznawania przeszłości rodziny" - mgr Mateusz Jeleń; "Szara rzeczywistość PRL-u..." - prof. dr hab. Janusz Łosowski).
Do dyspozycji kandydatów na studia byli także pracownicy naukowi WHiA oraz studenci archeologii, archiwistyki i historii (reprezentujący stoiska promocyjne Wydziału), którzy "otworzyli" przestrzeń do rozmów z maturzystami nt. oferty edukacyjnej.
Dziękujemy za udział i zapraszamy do studiowania na WHiA UMCS - poznaj ofertę edukacyjną!
Zdjęcia | wideo: Paulina Litka
Zob. także m.in.:
Relacja Drzwi Otwarte UMCS 2025 - Centrum Promocji UMCS - Strona główna UMCS
Relacja TV UMCS 2025 - Telewizja Akademicka TV UMCS - Strona główna UMCS