"Czytanie krajobrazu kulturowego..." - niezwykła inicjatywa Pracowników IH UMCS

W trakcie jubileuszowej międzynarodowej konferencji pt. "W dialogu. Nowe wizje nauczania historii", która odbyła się w dniach 30.06.2022-2.07.2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim, Polsko-Niemiecka Komisja Podręcznikowa dokonała bilansu 50 lat udanego polsko-niemieckiego dialogu naukowego, zaprezentowała czwarty tom wspólnego podręcznika „Europa. Nasza historia / Europa – Unsere Geschichte” oraz poddała dyskusji przyszłe zadania podręczników szkolnych – także w szerszym ujęciu odnoszącym się do edukacji historycznej w muzeach, miejscach spotkań i mediach elektronicznych.

W konferencji wzięli udział historycy, dydaktycy i nauczyciele z Niemiec, Polski i innych sąsiednich krajów europejskich. 

Z ramienia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z projektem filmu dokumentalnego pt. "Czytanie krajobrazu kulturowego - Szczebrzeszyn, Biłgoraj, Sochy, Bełżec" wystąpili prof. dr hab. Piotr Witek i dr hab. Ewa Solska z Katedry Humanistyki Cyfrowej i Metodologii Historii (Instytut Historii UMCS).

Serdecznie gratulujemy niezwykłej inicjatywy!

[Tekst, program konferencji: Warszawska konferencja Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej z okazji 50-lecia jej działalności - Deutsch-Polnische Schulbuchkommission (komisja-podrecznikowa.eu)]

    Aktualności

    Data dodania
    4 lipca 2022