Dzień Przedsiębiorcy z UMCS - podsumowanie

21 czerwca odbył się Dzień Przedsiębiorcy z UMCS. W ciągu dnia emitowane były materiały wideo z wypowiedziami ekspertów z naszego Uniwersytetu, zaś o godzinie 18:00 odbyła się debata dotycząca istoty przedsiębiorczości w społeczeństwie i przedsiębiorcy jako kreatora rzeczywistości. Wydarzenie zakończyło się o godzinie 20:00 emisją specjalnego odcinka Akademickiego Kwadransa Przedsiębiorczości.

Dzień Przedsiębiorcy  to wyjątkowa inicjatywa skłaniająca do refleksji nad rolą dużych i małych przedsiębiorców, którzy w istotny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Inicjatywa ma również zachęcić studentów do podejmowania wszelkich działań związanych z rozwojem oraz przedsiębiorczością.

O godz. 9.00 swoim wystąpieniem Dzień Przedsiębiorcy zainaugurował Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, który opowiedział o idei Dnia Przedsiębiorcy.

Następnie o godz. 12.00 głos zabrał dr Bartosz Twarowski, Uniwersytecki Konsultant ds. Przedsiębiorczości, który wszystkim zainteresowanym przybliżył różne aspekty przedsiębiorczości.

Z kolei o godzinie 15.00 mgr Anna Grzegorczyk, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS opowiedziała o działaniach Uniwersytetu skierowanych na wspieranie przedsiębiorczości.

O godzinie 18:00 w Centrum Ecotech-Complex odbyła się debata dotycząca istoty przedsiębiorczości w społeczeństwie i przedsiębiorcy jako kreatora rzeczywistości. W dyskusji udział wzięli: prof. dr hab. Dorota Kołodyńska, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia UMCS, Agnieszka Gąsior-Mazur, Prezes Lubelskiego Klubu Biznesu, dr hab. Mariusz Kicia, Dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS, Damian Lawenda, vice-prezes Vilaro oraz Mateusz Toruń, założyciel WeDoLBN Foundation.

Dyskusję obejrzało ponad 4000 osób. Nagranie debaty dostępne jest na Facebooku UMCS.

fot. Marcin Wiechnik

Wydarzenie zakończyło się o godz. 20.00 specjalnym odcinkiem Akademickiego Kwadransa Przedsiębiorczości, w którym prowadząca program, dr Izabela Łucjan, ekspertka ds. rynku pracy i bezrobocia, przemian pracy oraz kapitału intelektualnego i społecznego przeprowadziła wywiad z dr. Mariuszem Filipkiem, radcą prawnym, prezesem Pracodawców Ziemi Lubelskiej.

Przypominamy, że w ramach wydarzenia organizowany jest konkurs. Zadaniem jest opracowanie innowacyjnego pomysłu biznesowego. Prace w formie prezentacji multimedialnej powinny zawierać od 8 do 10 slajdów. Prace można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie 3 osoby) do 27 czerwca 2021 r. do godz. 23:59 na adres izabela.lucjan@umcs.pl.

Komisja Konkursowa wybierze dwa najciekawsze pomysły. Do wygrania jest możliwość konsultacji pomysłu pod kątem merytorycznym, z uwzględnieniem uwarunkowań rynkowych z mgr Anną Grzegorczyk, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS oraz dr. Mariuszem Saganem, Dyrektorem Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Ponadto każdy laureat otrzyma smartwatcha. Informacja o wynikach zostanie wysłana na skrzynki mailowe uczestników konkursu najpóźniej 30 czerwca 2021 roku do godz. 23:59.

    Aktualności

    Autor
    Marcin Wiechnik
    Data dodania
    24 czerwca 2021