Dzień Przedsiębiorcy z UMCS

W najbliższy poniedziałek, 21 czerwca odbędzie Dzień Przedsiębiorcy. Tego dnia w mediach społecznościowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaplanowano szereg relacji online z udziałem specjalistów, ekspertów oraz praktyków biznesu.

Dzień Przedsiębiorcy  to wyjątkowa inicjatywa skłaniająca do refleksji nad rolą dużych i małych przedsiębiorców, którzy w istotny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Inicjatywa ma również zachęcić studentów do podejmowania wszelkich działań związanych z rozwojem oraz przedsiębiorczością.

Inicjatywa jest bezpłatna, a udział w niej może wziąć każdy zainteresowany.

Zapraszamy w najbliższy poniedziałek do śledzenia profilu UMCS na Facebooku, na którym to będzie transmitowane wydarzenie. O godz. 9.00 swoim wystąpieniem Dzień Przedsiębiorcy zainauguruje Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, który opowie o idei Dnia Przedsiębiorcy. Następnie o godz. 12.00 głos zabierze dr Bartosz Twarowski, Uniwersytecki Konsultant ds. Przedsiębiorczości który wszystkim zainteresowanym przybliży różne aspekty przedsiębiorczości, zaś o godzinie 15.00 mgr Anna Grzegorczyk, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS opowie o działaniach Uniwersytetu skierowanych na wspieranie przedsiębiorczości.

Na godz. 18.00 zaplanowana jest debata dotycząca istoty przedsiębiorczości w społeczeństwie i przedsiębiorcy jako kreatora rzeczywistości, która odbędzie się w Centrum Ecotech-Complex. W dyskusji udział wezmą: prof. dr hab. Dorota Kołodyńska, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia UMCS, Agnieszka Gąsior-Mazur, Prezes Lubelskiego Klubu Biznesu, dr hab. Mariusz Kicia, Dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS, Damian Lawenda, vice-prezes Vilaro oraz Mateusz Toruń, założyciel WeDoLBN Foundation. Wydarzenie zakończy się o godz. 20.00 specjalnym odcinkiem Akademickiego Kwadransa Przedsiębiorczości, w którym prowadząca program, dr Izabela Łucjan, ekspertka ds. rynku pracy i bezrobocia, przemian pracy oraz kapitału intelektualnego i społecznego przeprowadzi wywiad z dr. Mariuszem Filipkiem, radcą prawnym, prezesem Pracodawców Ziemi Lubelskiej.

W ramach wydarzenia organizowany jest konkurs. Zadaniem jest opracowanie innowacyjnego pomysłu biznesowego. Prace w formie prezentacji multimedialnej powinny zawierać od 8 do 10 slajdów. Prace można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie 3 osoby) do 27 czerwca 2021 r. do godz. 23:59 na adres izabela.lucjan@umcs.pl.

Komisja Konkursowa wybierze dwa najciekawsze pomysły. Do wygrania jest możliwość konsultacji pomysłu pod kątem merytorycznym, z uwzględnieniem uwarunkowań rynkowych z mgr Anną Grzegorczyk, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS oraz dr. Mariuszem Saganem, Dyrektorem Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Ponadto każdy laureat  otrzyma smartwatcha. Informacja o wynikach zostanie wysłana na skrzynki mailowe uczestników konkursu najpóźniej 30 czerwca 2021 roku do godz. 23:59.

Dołącz do wydarzenia

    Aktualności

    Autor
    Marcin Wiechnik
    Data dodania
    17 czerwca 2021