„3, 2, 1… Studia start!”

12 października 2022 r. (środa) na placu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dedykowane przede wszystkim studentom I roku, ale także tym ze starszych roczników, którzy chcą zapoznać się z ofertą wybranych jednostek na Uniwersytecie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz dla tych wszystkich, którzy chcieliby przekazać młodszym kolegom niepotrzebne już im podręczniki i inne pomoce naukowe.

W godzinach 11.00-15.00 pod namiotami UMCS będzie można zapoznać się z działalnością wybranych kół naukowych UMCS, zachęcających do podjęcia współpracy oraz jednostek ogólnouniwersyteckich, które świadczą usługi na rzecz studentów, takie jak wsparcie psychologiczne, rozwój kompetencji miękkich czy pomoc skierowaną do osób z niepełnosprawnościami.

Na stoisku Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów każdy chętny pozna zasady dołączenia do największej organizacji studenckiej, a na stoisku Centrum Promocji studenci będą mieli okazję zapisać się do projektu „Działam dla UMCS”, poprzez który studenci mogą nawiązać współpracę i wziąć czynny udział w targach edukacyjnych, sesjach zdjęciowych, drzwiach otwartych, kręceniu uniwersyteckich filmów promocyjnych i wielu innych aktywnościach na UMCS.

Studenci I roku mogą wziąć udział w wycieczce po Kampusie, dzięki której odwiedzą najważniejsze miejsca na Uniwersytecie. Przy stoisku Ogrodu Botanicznego UMCS będzie punkt wymiany roślin doniczkowych. Dzięki naszemu Partnerowi - „Bazylii” - dla wszystkich odwiedzających nasze stoiska będzie czekała gorąca herbata.

Jedną z największych i jednocześnie najważniejszych przestrzeni dla studentów będzie stoisko wymiany podręczników i innych materiałów edukacyjnych. Każdy student, który ma zbędne książki i inne materiały potrzebne do nauki, może dołączyć do stoiska i przekazać je młodszym rocznikom.


Organizowane wydarzenie jest pierwszym spotkaniem „na żywo” dla studentów w nowym roku akademickim. Serdecznie zapraszamy do udziału. Będzie to fantastyczna okazja do zapoznania się z możliwościami, jakie daje nasza uczelnia oraz szansa na odbiór przypinki UMCS na stoisku Centrum Promocji.

Organizatorami Wydarzenia są Centrum Promocji UMCS oraz Zarząd Uczelnianego Samorządu Studentów.
Patronat medialny objęli: Radio Centrum oraz TV UMCS.


3,2,1… Studia start!

12.10.2022 r. | 11.00-15.00 | plac Marii Curie-Skłodowskiej

Program wydarzenia

11.00 – otwarcie wydarzenia przez władze UMCS

 • stoisko wymiany podręczników i innych materiałów edukacyjnych
 • punkt wymiany roślin doniczkowych
 • wymiana literatury, płyt CD, kaset VHS, płyt winylowych
 • prezentacje wybranych Kół Naukowych, organizacji i jednostek Uniwersytetu
 • doradztwo zawodowe
 • strefa rekreacyjna
 • “Działam dla UMCS” - zapisy
 • gorąca herbata dla uczestników wydarzenia
 • warsztaty dotyczące technik radzenia sobie ze stresem

12.00 i 14.00 – wycieczka „Miasto w mieście - Kampus UMCS”

15.00 – zakończenie wydarzenia

  Aktualności

  Data dodania
  11 października 2022