Aktualne konkursy i szkolenia: 10 maja 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami serwisu projektybadawcze.umcs.pl/miedzynarodowe. Znajdą tu Państwo informacje o otwartych konkursach badawczych międzynarodowych oraz o aktualnych szkoleniach związanych z wnioskowaniem w grantach, jak również spotkania brokerskie związane z poszukiwaniem partnerów do konsorcjów.

IX konkurs polsko-tajwański

Zapraszamy do udziału w dziewiątym polsko-tajwańskim konkursie na dwustronne projekty badawcze. Konkurs skierowany jest do organizacji badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw z Polski i Tajwanu. Konsorcja złożone z partnerów polskich i tajwańskich mają możliwość uzyskania w konkursie dofinansowania na aplikacyjne projekty badawcze trwające maksymalnie trzy lata. Projekty mogą obejmować badania w obszarach, m. in., efektywności energetycznej, inżynierii materiałowej, inteligentnego transportu, cyberbezpieczeństwa i badań kosmicznych.

Granty Wyszehradzkie

Przypominamy o terminie składania wniosków na projekty badawcze w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Termin mija 1 czerwca 2021 roku.

L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Trwa nabór zgłoszeń do 21. edycji Programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Od lat polskie naukowczynie prowadzące badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu, otrzymują możliwość prezentacji i promocji swoich osiągnięć naukowych oraz roczne stypendium. Aplikacje można składać online od 23 marca do 11 maja br.

Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Francją PHC Polonium: NAWA

W imieniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą na wspólne projekty badawcze pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Francuską PHC Polonium. Wnioski należy składać w terminie do 22 lipca 2021 do godziny 15:00 czasu lokalnego dla Warszawy w systemie teleinformatycznym NAWA.

Wspólne projekty badawcze między Polską a Słowacją

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Słowacka Agencja Badań i Rozwoju – SRDA(Słowacja) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Słowacji. Granty NAWA przeznaczone są na wsparcie mobilności polsko-słowackich zespołów badawczych. Nabór trwa do 21 czerwca 2021 roku.

Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Postdoctoral Fellowships 2021 at the University of Macerata

Uniwersytet w Maceracie przyzna zaprasza utalentowanych naukowców, którzy chcą ubiegać się o udział w europejskim konkursie MSCA Postdoctoral Fellowships w ramach projektu badawczego z udziałem Uniwersytetu w Maceracie jako instytucji goszczącej, w ramach programu zapewni wsparcie merytorczne i administracyjne dla naukowców. 

Wspólne projekty badawcze NAWA pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Austrii

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Österreichs Agentur für Bildung und Internationalisierung (Austria) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Austrii.

Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Niemcami – nabór wniosków w NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Niemcy) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.

M-ERA.NET 3 CALL 2021: nauki o materiałach i inżynierii materiałowej

Narodowe Centrum Nauki (zwane dalej „NCN”) we współpracy z siecią M-ERA.NET ogłasza konkurs M-ERA.NET Call 2021 na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej oraz niskoemisyjnych technologii energetycznych, a także badań nad materiałami na potrzeby przyszłych technologii produkcji akumulatorów, zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.

Konkurs na międzynarodowe projekty badawcze: Recovery, Renewal and Resilience in a post-pandemic world

Trans-Atlantic Platform (T-AP) for Social Sciences and Humanities ogłosiła trzeci w swoim dorobku konkurs na międzynarodowe projekty badawcze, w zakresie Recovery, Renewal and Resilience in a Post-Pandemic World. Agencją partnerską nowego konkursu sieci T-AP jest Narodowe Centrum Nauki, które sfinansuje kwotą 600 tys. euro wyłonione w konkursie projekty polskich zespołów badawczych.

Program im. Stanisława Ulama: NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej otworzyła właśnie nabór w kolejnej edycji programu im. Ulama na przyjazdy zagranicznych naukowców do polskich jednostek. Termin składania wniosków mija 15 czerwca.

Program im. Mieczysława Bekkera: NAWA

25 marca Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła kolejny nabór w programie im. Bekkera, który daje naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki możliwość wyjazdu na stypendium naukowe do wybranego ośrodka naukowego na świecie. W programie mogą składać wnioski zarówno rozpoczynający swoją drogę zawodową naukowcy, jak i ci, którzy już mogą pochwalić się własnym dorobkiem naukowym. Nowością w tym roku jest to, że program Bekker NAWA otwarty będzie także dla doktorantów.

Program Fulbright Stem Impact Award

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fulbright STEM Impact Award. Jest to to program dla aktywnych badaczek i badaczy reprezentujących obszary STEM, zatrudnionych w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Stypendium pozwala na realizację krótkoterminowego projektu badawczego, dydaktycznego lub badawczo-dydaktycznego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA.

Network Projects Applications: Eureka Network

We invite you to check out the call for proposals announced by Eureka Network: network projects. Network projects is open for applications all year round. Access national funding for your international collaborative R&D projects using our simple flexible programme.

Aktualności

Dostępne są nagrania ze spotkań informacyjnych dot. konkursów NCN

Uprzejmie informujemy, że Narodowe Centrum Nauki opublikowało już na swoim kanale na Youtube nagrania z ostatnich spotkań dotyczących aktualnie otwartych konkursów na projekty badawcze międzynarodowe: Quant-era, Weave-Unisono oraz CHANSE. 

Szkolenia/ spotkania

Program Horyzont Europa. Jak tworzyć projekty międzynarodowej współpracy badawczej? Część pierwsza

W imieniu RPK Poznań serdecznie zapraszamy Państwa na webinarium dot. programu ramowego UE: Horyzont Europa: Cz. I. Pakiet startowy - od czego zacząć i jak zaplanować pracę nad projektem? Doskonałość punktem wyjścia. Pierwszy odcinek z tego cyklu, który poprowadzimy 18 maja 2021 roku o godzinie 10:00.

 

    Aktualności

    Data dodania
    11 maja 2021