Kultura studencka w grudniu

W grudniu większość z nas dopada świąteczny nastrój. Szykujemy prezenty dla najbliższych, dekorujemy nasze domy, gotujemy pyszne potrawy w kuchni. Mimo całego zamieszania i przerwy świątecznej kultura studencka nie zatrzymuje się, a wydarzenia w całej Polsce pomagają jeszcze bardziej poczuć magię Gwiazdki. Co na studentów i studentki czeka w grudniu?

Kolorowe jarmarki 

Chyba nigdzie nie czuje się tak bardzo nadchodzących świąt jak na bożonarodzeniowych jarmarkach. A prawie w każdym dużym mieście będzie się coś działo. W Krakowie to powrót do handlowych tradycji Rynku Głównego. Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie rozpocznie się 26 listopada i potrwa do 26 grudnia; nowością tegorocznej edycji będzie przedłużenie Jarmarku od 27 grudnia do 2 stycznia 2022. Grzane wino, pyszne jedzenie, świąteczne dekoracje i magiczna atmosfera to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać na Was będą na Warszawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym 2021. Jarmark potrwa do 31 grudnia i odbędzie się w Barbakanie.

 

Koncerty

Koncertów jak zwykle nie zabraknie. W świąteczną atmosferę na pewno wprowadzą Mikołajki Folkowe w ACKiM UMCS Chatce Żaka w Lublinie, które potrwają od 9 do 12 grudnia. Zagrają m.in.: Kapela ze Wsi Warszawa, Orkiestra Św. Mikołaja czy Grupa Kolędnicza z Lublina. Pod koniec roku wreszcie przyszedł czas na to, by Daria Zawiałow zaznajomiła bliżej fanów ze swoim ostatnim albumem „Wojny i noce”. Co prawda część piosenek dała się już słyszeć ze scen letnich koncertów, ale większość trzymana była na szczególną okazję jaką jest jesienna trasa. W grudniu przyszedł czas na finał trasy – 10 grudnia w Warszawie. Natomiast w Toruniu w Centrum „Od Nowa” 11 grudnia zaplanowano koncert charytatywny na rzecz dziecka z rdzeniowym zanikiem mięśni. 

 

Festiwale 

Chcecie się trochę przestraszyć? Razem z organizatorami strasznie zapraszamy na na 7. edycję Splat!FilmFest International Fantastic Film Festival, który od 1 do 5 grudnia odbędzie się w Warszawie. Później, do 19 grudnia, będzie też edycja online! W Lublinie 3–5 grudnia w Chatce Żaka otworzy się portal do Innego Wymiaru. Dajcie się pochłonąć i wciągnąć w przygody, które rozegracie jako główni bohaterowie podczas Innego Wymiaru – festiwalu gier i fantastyki. W grudniu, po raz dziewiętnasty, powraca też Krakowski Festiwal Górski! To unikalne wydarzenie łączące kulturalne, sportowe i turystyczne aspekty Gór ponownie przyciągnie do Krakowa rzesze entuzjastów górskich historii. 

Więcej wydarzeń znajdziecie na naszej stronie. Do zobaczenia!

 

    Aktualności

    Autor
    Aleksandra Stronkowska
    Data dodania
    1 grudnia 2021