Ruszyły zapisy na zajęcia w ramach obchodów Dnia Ziemi 2019

Ruszyły zapisy na zajęcia w ramach obchodów Dnia Ziemi 2019, w ramach których przewidziano szereg warsztatów, pokazów, gier, konkursów i innych wydarzeń, których celem jest szerzenie wiedzy i postaw proekologicznych.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi na UMCS odbędą się w dniu 26 kwietnia

Zapisy na wydarzenia będą się odbywać on-line pod adresem: http://geografia.umcs.lublin.pl/dz/.

W celu skorzystania z oferty konieczne jest zalogowanie się na stronie rejestracyjnej, po uprzednim utworzeniu i weryfikacji konta.

Szczegółowy wykaz zajęć oferowanych w ramach Dnia Ziemi UMCS w załączniku.

Światowy Dzień Ziemi to prowadzona na całym świecie akcja promocji postaw ekologicznych. Związane z nią imprezy i wydarzenia organizowane są corocznie wiosną w wielu krajach. W 2019 r. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym UMCS po raz dwunasty włączają się w organizację obchodów Dnia Ziemi, przygotowując cykl warsztatów, pokazów, gier, konkursów i innych wydarzeń, których celem jest szerzenie wiedzy i postaw proekologicznych.

Niemal wszystkie zajęcia odbywać się będą na terenie tzw. "Kampusu Zachodniego UMCS", przy Al. Kraśnickiej 2 (wjazd od ulicy Głębokiej). Wyjątkowo zajęcia terenowe dotyczące obserwacji meteorologicznych odbędą się w ogródku meteorologicznym zlokalizowanym na Placu Litewskim.

Strona internetowa wydarzenia: www.dzienziemi.umcs.pl.

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    4 kwietnia 2019