Różne oblicza Finlandii - odczyt PTG

W najbliższy czwartek (31 marca br.) o godz. 17.15  zapraszamy na posiedzenie naukowe pt. „Rożne oblicza Finlandii”Prelegentami będą Magdalena Suchora (Katedra Geomorfologii i Paleogeografii UMCS), mgr Katarzyna Dobek i mgr Łukasz Bąska. Na opowieść o pełnym jezior i torfowisk zakątku Europy zaprasza trójka geografów, będących absolwentami geografii UMCS (rocznik 2005). Różne drogi poprowadziły ich na peryferyjne krańce Europy, a różne oblicza tego kraju sprawiły, że zostawili tam serce. O rozstaniach i powrotach do krainy Suomi, zachwycających parkach narodowych, przyrodzie i ludziach.

Prelekcja odbędzie się w Auli Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie (Al. Kraśnicka 2CD, I piętro).

ZAPRASZAMY!


Przed prelekcją, o godz. 16.45 (I piętro, korytarz Katedry Geomorfologii i Paleogeografii) zapraszamy na otwarcie wystawy zdjęć „Lubelszczyzna pod znakiem łosia” autorstwa Radosława Miazka (Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze i Koalicja #jestemzłosiem). Wernisażowi towarzyszyć będzie degustacja napoju Glögi (w wersji bezalkoholowej), wywodzącego się z Półwyspu Skandynawskiego. ZAPRASZAMY! 

Po odczycie odbędzie się Zebranie Sprawozdawcze z podsumowaniem działalności Oddziału Lubelskiego PTG w 2021 roku. Ponadto przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające do Komisji Rewizyjnej i zaprezentowanie kandydatur do wyróżnienia Złotą Odznaką PTG. 

Więcej informacji o działaności Oddziału Lubelski PTG - kliknij TUTAJ. 

    Aktualności

    Data dodania
    30 marca 2022