Minigranty UMCS - nabór wniosków

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż rozpoczął się nabór wniosków do nowego programu wsparcia aktywności naukowej - Minigranty UMCS, ogłoszony przez prof. dr. hab. Wiesława I. Gruszeckiego, Prorektora ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej UMCS.

Kilka najważniejszych informacji dotyczących programu Minigranty UMCS:

 1. jest to program, w ramach którego przyznawane są środki finansowe w wysokości do 20 000 zł, na projekty badawcze, których czas realizacji nie przekracza 12 miesięcy,
 2. do programu mogą aplikować pracownicy badawczo-dydaktyczni oraz badawczy zgłoszeni do liczby N w ramach dyscyplin naukowych ewaluowanych w UMCS,
 3. warunkiem rozliczenia grantu w ramach programu jest złożenie projektu badawczego do ogólnopolskich bądź międzynarodowych instytucji finansujących badania naukowe (w szczególności NCN, NCBiR oraz FNP), w którym uzyskane wyniki będą podnosiły wartość projektu w ramach badań wstępnych. Rozliczenie projektu może stanowić również przyjęcie do druku pracy zawierającej wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu. Praca ta winna być opublikowana w czasopiśmie lub wydawnictwie o punktacji MEiN na poziomie co najmniej 100 pkt.
 4. wnioski w ramach bieżącej edycji programu przyjmowane są poprzez Centrum Badań Naukowych UMCS w terminie do 14 maja b.r. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do 31 maja 2021 r.

Wszystkie szczegóły znajdują się w załączonych dokumentach, dostępnych również na stronie internetowej Uniwersytetu.

Serdecznie zachęcam do aplikowania!

Anna Jarosz-Wilkołazka
Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych

  Aktualności

  Autor
  Iwona Nogieć
  Data dodania
  15 kwietnia 2021