Dlaczego przedsiębiorczość jest kobietą?

Przedsiębiorczość jest kobietą to hasło przewodnie Akademii Przedsiębiorczości 2021 realizowanej wspólnie z Santander Universidades. Przedsiębiorczość kobiet to obecnie wieloaspektowy obszar analizy. Z jednej strony jest to ważne wyzwanie współczesnych społeczeństw, bowiem wykorzystanie potencjału przedsiębiorczości tkwiącego w kobietach jest kluczowe dla rozwoju gospodarczego. Z drugiej jednak strony podejmowanie działalności na własny rachunek przez kobiety jest mocno uwarunkowane kulturowo i społecznie. Pomimo iż potencjał przedsiębiorczości kobiet jest znaczący, to z wielu powodów nie jest realizowany. Osiągnięcie sukcesu zależy nie tylko od określonych cech charakteru, znajomości swoich mocnych stron, ambicji i chęci przeciwdziałania przeciwnościom, ale także od posiadanej wiedzy.

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdajemy sobie sprawę z ogromnego potencjału kryjących się w kobietach. Potwierdzają to statystyki. Obecnie 67,57% żaków na studiach I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich to kobiety.

W 2020 r. również panie miały przewagę pod względem uzyskiwania dyplomów UMCS – stanowiły aż 73,68% tegorocznych absolwentów.

Wyniki rekrutacji pokazują również, że na kształcenie na UMCS chętniej decydują się kobiety. W tym roku panie stanowią 68,1% osób przyjętych na studia.

Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, opracowany został cykl 8 spotkań z ekspertami mający na celu pokazanie, że decyzja o pójściu własną drogą rozwoju zawodowego opartego na aktywności biznesowej może stać się interesującą alternatywą także dla kobiet. Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej edycji Akademii Przedsiębiorczości i zapoznania się z programem oraz harmonogramem.

                                                          related

 

    Aktualności

    Autor
    Marcin Wiechnik
    Data dodania
    12 lutego 2021